Rali-ob: A címvédő páros győzött az Eger-ralin

A bajnoki címvédő Vincze Ferenc, Bacigál Igor páros nyerte a vasárnap befejeződött Eger-ralit, az országos bajnokság harmadik futamát.

Vinczéék nagy csatában bizonyultak jobbnak a másodikként záró Velenczei Ádám, Szőke Tamás kettősnél, amely kevesebb mint hét másodperccel volt lassabb a csaknem 132 kilométeres össztávon. Harmadikként a 2018-ban abszolút bajnok Hadik András zárt Kertész Krisztiánnal az oldalán.

Az Eger-rali előtt még az összetettben élen álló Turán Frigyes, Bagaméri László duó a szombat éjszaka rendezett második gyorsasági szakaszon felborult, és bár versenyautója nem sérült meg komolyabban, jelentős hátrányba került a riválisokkal szemben. A Shell Helix Ultra csapatának párosa a folytatásban igyekezett felzárkózni, és végül a 16. pozícióban fejezte be az egri versenyt.

Az országos bajnokság októberben, a Székesfehérváron és környékén sorra kerülő Vértes-ralival folytatódik.