F2: Sette Câmara nyerte a főfutamot Abu-Dzabiban, csapatbajnok a DAMS
Forma-2 2019: Abu-Dzabi - Főfutam

A brazil győzelmével őrült hajsza indult meg a hajrában az összetett tabella második helyéért a Forma-2-ben. Nyck de Vries nullázott utolsó hétvégéjének első futamán.

Katasztrofálisan indult az első sorból mind Sérgio Sette Câmara, mind Callum Ilott a Forma-2-es abu-dzabi főversenyen rajtjánál, így a harmadik helyről Louis Delétraz tört az élre – ám a svájci csak ideig-óráig tudta tartani a pozícióját, gumielőnyéből adódóan ugyanis remek tempót diktált a carlinos csapattársa, az ötödik körben el is ment mellette a japán Nobuharu Matsushita.

Némi meglepetésre az első körökben Mahaveer Raghunathan futotta meg a leggyorsabb kört, de a 10. körben kicsúszott a pályáról a 17-es kanyarnál az MP Motorsport pilótája, ami miatt érvénybe lépett a virtuális biztonsági autó. Nem sokkal később Artem Markelov állt ki, az Arden orosz versenyzőjének a vesztét műszaki hiba okozta.

A táv kétharmadánál Delétraz állt a legjobb azok közül, akik már megejtették a kerékcseréjüket. Matsushita boxkiállását követően a vezetést is visszavette a svájci, azonban az utolsó körökre felzárkózott rá Sette Câmara. A DAMS brazilja meg is előzte Delétraz-t, amivel idei második győzelmét közel két másodperces fórral szerezte meg – így a francia gárda számára be is biztosította a csapatbajnoki címet. A dobogóra végül még Matsushita és az UNI-Virtuosi Racing kínai újonca, Guanyu Zhou állhattak fel, Delétraz csak negyedik lett.

Szorossá vált az összetett-2. helyért vívott csata, ugyanis csak a hetedik helyen ért célba Nicholas Latifi. A Williams jövő évi Forma-1-es pilótája őrzi jelen pillanatban az ezüstérmes pozíciót, 200 pontja van, mögötte csapattársa, Sette Câmara hat, az UNI-Virtuosi-s Luca Ghiotto – akit a kanadai előtt és a három pozíciót vesztő Ilott mögött intettek le – nyolc egységgel van lemaradva.

Giuliano Alesi ért célba nyolcadikként, ezzel a tridentes kezdheti az élről az év utolsó (sprint)futamát. Mick Schumacher az oroszországi nullázás után újra pontokat szerzett, a premás mögött az ART-s Nikita Mazepin tette teljessé a top10 sorrendjét. A verseny nagy vesztese a bajnok Nyck de Vries volt, csak a 13. pozícióban látta meg a kockás zászlót. A Trident autójában bemutatkozó Forma-3-as futamgyőztes, Christian Lundgaard első Forma-2-es versenyét a 14. helyen zárta.

A sprintfutamot magyar idő szerint 10:30-tól rendezik meg vasárnap, de az M4 Sport csak 23:15-től tűzi műsorra.