F2: Tükörsima győzelemmel lett 2019 bajnoka Nyck de Vries
Forma-2 2019: Szocsi - Főfutam

Simán nyerte a pole-ból az oroszországi főversenyt, ezzel behozhatatlan előnyre tett szert a ponttáblázatban Nyck de Vries, akit a Forma-2 legújabb bajnokává koronáztak.

Ötödik alkalommal indulhatott az élről a 2019-es szezonban Nyck de Vries, és ugyan eltérő taktikával próbálták kiénekelni a sajtot a szájából, simán szerezte meg idei negyedik sikerét az első futamon Szocsiban. Elsősége egyúttal azt is jelentette, hogy a hátralévő három versenyen már nem lehet megfogni, magabiztosan húzta be a Forma-2-es bajnoki címet.

Az ART Grand Prix 2015 és Stoffel Vandoorne, valamint 2018 és George Russell után újabb egyéni bajnokot avatott a Forma-1 előszobájában. De Vries viszont egy ideig biztosan nem lép fel a királykategóriába, ugyanis nem talált magának ülést a 2020-as szezonra, így elfogadta a Mercedes Formula-E-csapatának az ajánlatát, amellett, hogy továbbra is verseny fog a WEC-ben az LMP2-es Racing Team Nederland alakulat színeiben.

A holland mögött helyért azonban nagy volt a küzdelem, de végül a DAMS-os Nicholas Latifi lett a második, míg a harmadik hely sorsa a legutolsó kör utolsó szektorában dőlt el: a carlinos Louis Delétraz pazar manőverrel előzte meg az UNI-Virtuosi-s Luca Ghiottót, aki azon versenyzők egyike volt, aki sokáig – egészen a 24. körig – kivárt a kerékcserével.

LOUIS' LAST LAP LUNGE � . @louisdeletraz fought his way from P7 to the third step on the podium � . #F2 #Formula2 #RoadToF1 #RussianGP #��

3,682 Likes, 27 Comments - Formula 2 (@fiaf2championship) on Instagram: "LOUIS' LAST LAP LUNGE � . @louisdeletraz fought his way from P7 to the third step on the podium � ...."

Latifi csapattársa, Sérgio Sette Câmara futott be az első négy helyezett mögött, megelőzve a Carlin japánját, Nobuharu Matsushitát, valamint a camposos Jack Aitkent, míg a nyolcadik helyen a fordított rajtrácsos sprintfutamra a rajtelsőséget hazai közönsége előtt elcsípő Nikita Mazepin (ART Grand Prix) futott be, az utolsó pontokon a 3.-ról a 9. helyre visszaeső Callum Ilott (Sauber Junior Team by Charouz), illetve Guanyu Zhou (UNI-Virtuosi Racing) osztoztak.

Ígéretesen versenyzett Mick Schumacher, már a pontszerzésért volt harcban a premás, amikor egyszer csak elkezdett füstöt eregetni az autója, néhány körrel később ki is állt. A beugró pilótáknak sem volt több szerencséjük: Artem Markelovnak elsőként kellett félrehúzódnia az Arden-Dallarával, míg a Sauber Junior Team by Charouz csapatánál bemutatkozó Matevos Isaakyan csak az utolsó lett.

A második futamot 10 óra 20 perckor indítják el közép-európai idő szerint, élőben közvetíti az eseményeket az M4 Sport.