MotoGP: Történelmi Suzuki-siker Valenciában

A MotoGP-ben az összetett pontversenyben élen álló Joan Mir győzött a gyorsaságimotoros-világbajnokság Európa Nagydíján, Valenciában.

A Suzuki spanyol versenyzője, Joan Mir pályafutása során először nyert a királykategóriában – írja az MTI. Mögötte csapat- és honfitársa, Alex Rins végzett a második helyen, ezzel 1982 óta először zárt az első két helyen a japán csapat két pilótája. Joan Mir előnye két futammal az idény vége előtt 37 pont az összetettben.

Eredmények:

MotoGP (27 kör, 108,135 km):

1. Joan Mir (spanyol, Suzuki) 41:37.297 perc
  2. Alex Rins (spanyol, Suzuki) 0.651 mp. h.
  3. Pol Espargaro (spanyol, KTM) 1.203 mp. h.

Az állás 12 futam után (még 2 van hátra): 1. Mir 162 pont, 2. Fabio Quartararo (francia, Yamaha) és Rins 125-125 pont

Moto2 (25 kör, 100,125  km):

1. Marco Bezzecchi (olasz, Kalex) 40:06.441 perc
  2. Jorge Martin (spanyol, Kalex) 1.941 mp. h.
  3. Remy Gardner (ausztrál, Kalex) 3.553 mp. h.

Az állás 13 futam után (még 2 van hátra): 1. Enea Bastianini (olasz, Kalex) 184 pont, 2. Sam Lowes (brit, Kalex) 178, 3. Luca Marini (olasz, Kalex) 165

Moto3 (23 kör, 92,115 km):

1. Raúl Fernandez (spanyol, KTM) 38:29.140 perc
  2. Sergio Garcia (spanyol, Honda) 0.703 mp. h.
  3. Ogura Aj (Honda) 1.005 mp. h.

Az állás 13 futam után (még 2 van hátra): 1. Albert Arenas (spanyol, KTM) 157 pont, 2. Ogura Aj 154, 3. Celestino Vietti (olasz, KTM) 137

Fotó: Suzuki MotoGP Media