F2 - PARÁDÉS GYŐZELEMMEL BÚCSÚZOTT A BAJNOK A FORMA-2-TŐL
Forma-2 2017: Abu Dhabi, Második futam

Idei hetedik győzelmét aratta a Prema monacói tehetsége, Charles Leclerc, miután kemény csatában legyőzte az ART Grand Prix thai pilótáját, Alexander Albont. Szépen búcsúzik a Forma-2-től a Ferrari növendéke.

Napos időjárási körülmények között rendezték meg az idei szezon utolsó Forma-2-es futamát a Yas Marina Circuit-en. A pole pozícióból a tegnapi verseny végeredményének értelmében az MP Motorsport versenyzője, Jordan King indulhatott - ám a brit nem tudott profitálni a pozícióbéli előnyéből, ugyanis annyira elszúrta a rajtot, hogy az első kanyarig az ART versenyzői, Albon és Nobuharu Matsushita, valamint a DAMS-os Nicholas Latifi is faképnél hagyták őt. Nem sokkal később, Latifi egy előzéssel beékelődött a két ART-pilóta közzé.

Lassacskán Albon az élen egy kisebb előnyre tett szert, amelyet a futam záróetapjáig őrizni is tudott. Mindeközben Leclerc nagyon komoly ütemben zárkózott fel: a rajtnál a hetedikről előreugrott az ötödik helyre, majd a 14. körre dobogós pozícióba küzdötte fel magát King, Nyck de Vries (Racing Engineering) és Matsushita megelőzésével. Négy körrel később a monacói premás Latifit is levadászta, rövidesen pedig utolérte Albont.

Leclerc támadásainak korlátot szabott a harmadik szektorban lévő, folyamatos sárga zászlózás, de a DRS-zónákban minden tőle telhetőt megtett. Az utolsó körben aztán a 7-es kanyarnál elveszítette a türelmét, és nekikoccant Albon gépének. Erre a thai pilóta a 7-es és a 8-as kanyar közötti egyenesben rendre próbálta leterelni a pályára Leclerc-t, de az idei bajnok a belső íven pozíciót tudott fogni az egyenes végén.

Így Charles Leclerc győzelemmel zárta az évet és egyetlen F2-es szezonját, 1.293 másodperccel megelőzve Albont, a dobogó legalsó fokára pedig Latifi állhatott. A pontszerző zónát Matsushita, Luca Ghiotto (Russian Time), Artem Markelov (Russian Time), az utolsó pozícióból felzárkózó Oliver Rowland (DAMS) és Sergio Sette Câmara (MP Motorsport) tették teljessé.

A sokáig az ötödik helyen autózó De Vries visszaesett a kilencedik helyre a verseny hétvégére, miután volt egy kisebb afférja Louis Deletrazzal (Rapax). A Campos Racing színeiben debütáló Forma-3-as Európa-bajnok, Lando Norris a 13. lett, miután kapott egy öt másodperces időbüntetést, amiért a pályán kívül jutott jogosulatlan előnyhöz.

A csapatbajnokságot végül a Russian Time húzta be, 15 ponttal megelőzve a Prema Racing és 26-tal a DAMS-ot - így a Norfolkban székelő csapat bajnoki címmel búcsúzik a Forma-2-től.

A 2018-as idény április 7-én, Bahreinben fog elrajtolni.