A Red Bull hollandja, Max Verstappen bizonyult a leggyorsabbnak a második edzésen Spa-Francorchamps-ban. A Mercedes ezúttal szerény teljesítményt nyújtott.
Péntek délután, a Belga Nagydíj második szabadedzésén a Red Bull Racing hollandja, Max Verstappen volt a leggyorsabb, 1:48.085-ös idejével. Ezzel a körrel az egyszeres futamgyőztes 2,5 tizedet vert csapattársára, Daniel Ricciardóra.
Eközben a Force India is nagyon versenyképesnek tűnik, ugyanis Nico Hülkenberg és Sergio Perez a harmadik és az ötödik helyen tudott zárni. Közéjük a ferraris Sebastian Vettel ékelődött be.
A gyári Mercedes visszafogottan teljesített az FP2-n. Nico Rosberg a hatodik legjobb időt futotta meg, míg a 30 rajthelyes rajtbüntetésével farkasszemet néző Lewis Hamilton a 13. helyen zárta a tréninget. Utóbbi esetében egyértelmű, hogy a versenyszimulációra készült.
A legjobb tízbe még Raikkonen (Ferrari), Grosjean (Haas), Button (McLaren) és Gutiérrez (Haas) fért be. A mezőny második felében a Manor részéről ezúttal Pascal Wehrlein robbantott, aki 11. lett. Az első edzést kihagyó Fernando Alonso a másik McLarennel a 12. pozícióban végzett.
Persze, negatív meglepetések is akadtak a második 11-ben, mint például a Williams és a Toro Rosso teljesítménye.
A tréning folyamán ezúttal egyedül Jolyon Palmer küzdött műszaki gondoknak. A britnek az első fél órában véget is ért az edzés, miután a Rivage kanyar után kénytelen volt leparkolni a Renault-val.
Folytatás a harmadik edzéssel, szombaton 11:00-tól.
A második szabadedzés végeredménye:
Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.