INDYCAR - ALESHIN ELŐSZÖR A POLE-BAN!

Történelem íródott Poconóban.

Nem akármilyen időmérő zajlott le magyar idő szerint szombat este a háromszög alakú, 2.5 mérföld hosszú Pocono Raceway-en.

Az hagyján, hogy az első 6 pozícióban 6 különböző nemzet képviseltette magát, az élen az IndyCar eddigi egyetlen orosz versenyzője, Mikhail Aleshin zárt! A Schmidt Peterson Motorsports pilótája a 220.445 mérföld/órás átlagtempójú körével pályafutása első pole pozícióját szerezte meg.

Az orosz mögött az Indianapolis 500 pole pozíciósa, az ECR-pilóta James Hinchcliffe zárt. A harmadik a japán Takuma Sato lett az A.J. Foyt csapat színeiben, megelőzve a penskés Helio Castronevest, az andrettis Carlos Munozt és a Schmidt Peterson Motorsports másik versenyzőjét, Josef Newgardent. Az Indianapolis 500 győztese, Alexander Rossi a 7. helyen végzett az Andretti-Herta autójával.

A bajnoki címre esélyes versenyzők közül jó néhányan igencsak vérszegény időmérést produkáltak: a penskés Will Power a 8., a bajnokságot vezető Simon Pagenaud csak a 14., míg a ganassis Scott Dixon csupán a 19. pozíciót tudta elcsípni.

Az időmérőt megelőző utolsó edzésen balesetezők sem tudtak igazán előkelő pozíciót elérni a tréning folyamán. Juan Pablo Montoya csak a 15. lett a "Frankenstein"-autóval, melyet a Penske csapata a kolumbiai csapattársainak alkatrészeiből rakott össze. Kimball a 16. helyen zárt, míg Ryan Hunter-Reay nem tudott részt venni az időmérőn.

Az ABC Supply 500 néven futó poconói futam magyar idő szerint este 21:00-kor fog elrajtolni. A DIGI Sport 3 22:45-től fogja közvetíteni, felvételről.