DTM - MOSZKVA, 2016: A BMW VISSZAVÁGOTT!

A Mercedes-dominancia jegyében eltelt szombati nap után a német Marco Wittmann tökéletes vasárnapot produkált: elsőként zárt a harmadik szabadedzésen, az időmérőn és a futamon is. Így pedig a bajnoki pontversenyben a 2014-es bajnok visszavette a vezetést.

A DTM moszkvai hétvégéjének vasárnapi napja a harmadik edzéssel indult. A mezőnyt felhős időjárás és száraz pálya fogadta az esős szombat után. A tréning legjobbjának a BMW-vel Marco Wittmann bizonyult. A német 1:29.470-es köridejétől 93 ezreddel maradt el mindössze a második helyen záró audis Miguel Molina. A spanyol mögött a brit Tom Blomqvist végzett harmadikként. A legjobb mercedeses Paul Di Resta volt, aki a 6. legjobb időt futotta meg.

Nem sokkal később a második időmérő edzéssel folytatódott a vasárnapi program. A 20 perces tréning kettős BMW-győzelmet eredményezett: Marco Wittmanné lett a pole egy 1:28.776-os köridővel, a német mögött pedig Tom Blomqvist jött be másodiknak, 102 ezreddel kikapva.

Az időmérő egyik kulcsszereplője a BMW-s Maxime Martin volt, aki annak ellenére harmadik lett, hogy az edzés utolsó 10 percében falba tette az autóját. A belga az 1:29.027-es köre után viszont nem tarthatta meg az előkelő rajthelyezést, ugyanis a sérült autót ki kellett kérni a parc fermé alól, amely azt jelentette, hogy a versenyzőt diszkvalifikálják az eseményről - tehát a 3. helyett a 24. rajtkocka jutott csak neki.

Így a 3. helyre Robert Wickens léphetett elő a Mercedesszel, aki szombaton megnyerte a futamot. Mögötte Spengler (BMW) zárt a Martin-büntetés után negyedikként, míg a spanyol Juncadella (Mercedes) idei legjobb időmérős helyezését beállítva lett ötödik. A TOP 10 Farfusszal (BMW), Glockkal (BMW), Götzzel (Mercedes), Auerrel (Mercedes) és Da Costával (BMW) egészült ki.

Az Audi számára egy szóval mondva katasztrofális volt az időmérő edzés, ugyanis az ingolstadt-i márka részéről Nico Müller tudta nyújtani a legjobb teljesítményt, egy 13. hely formájában.

Közép-európai idő szerint dél tájékán pedig sor került az idei 12. versenyre, az egyórás moszkvai viadalra.

A rajtnál a pole-ból Wittmann remekül rugaszkodott el. A BMW Team RMG pilótájának nagyon még a visszapillantót sem kellett néznie, ugyanis mögötte a brit Blomqvist az őt nyüstölő Wickensszel volt elfoglalva.

Ezután Wittmann a verseny első etapjában ki tudott építeni egy kényelmes, nagyjából 3 másodperces előnyt. Aztán a német 20 perc után máris megejtette a kötelező bokszkiállását, s végül kifizetődő volt az eleinte furcsának tűnő taktikai lépés, ugyanis a hátralévő bő fél órában nem volt igazán veszélyben az elsősége.

Végül a 2014-es bajnok Marco Wittmann megszerezte idei második futamgyőzelmét, megelőzve az idei harmadik második helyezését begyűjtő Tom Blomqvistot. A dobogó legalsó fokára pedig végül Bruno Spengler állhatott fel, a szintén BMW-s Augusto Farfus előtt - így aratott a bajor márka négyes győzelmet a moszkvai második futamon, ezzel visszavágva a rivális Mercedesnek a szombati négyes sikerért.

Igaz, eleinte úgy tűnt, hogy Robert Wickens a Mercedesszel beleköphet a BMW levesébe, de végül a kanadait utolérte a technika ördöge, ugyanis a kormányzással gondjai adódtak. Azonban Wickens jelesre vizsgázott le kármentésből, ugyanis a műszaki hiba ellenére az 5. helyen ért célba.

Mögötte, a 6-9. pozíciókban négy Audi végzett, Mortara - Müller - Tambay - Ekström felállásban, míg az utolsó pontot a mercedeses Auer csípte el. Sokáig az osztrák pilóta spanyol márkatársa, Juncadella is a pontokért küzdött, ám az utolsó két körre totálisan szétesett, azt követően, hogy tartotta maga mögött az Audikat, miközben az előtte autózó Wickenst védte. Végül Juncadella csak 12. lett.

A végeredmény kapcsán születtek még kellemetlen meglepetések. Jamie Green csak a 20. lett, miután a stewardok a futam folyamán kétszer is áthajtásos büntetéssel sújtották a brit versenyzőt - először a Da Costával való kakaskodásáért, majd azért, mert a depóban a megengedettnél gyorsabban hajtott.

De a 2010-es bajnok, a skót Paul Di Resta is ott volt a nap rossz fiúi között, aki a verseny utolsó negyedében két alkalommal kapott bokszutca-áthajtásost: először Glock kiforgatásáért, majd azért, mert a lassú zónára vonatkozó szabályt.

A Német Túraautó Bajnokságban a Nürburgringen fog folytatódni, szeptember 9-11. között. A hungaroringi fordulóra pedig két héttel később fog sor kerülni.