DTM - A MERCEDES DOMINÁLT SZOMBATON MOSZKVÁBAN, WICKENS A PONTVERSENY ÉLÉN

A Mercedes volt az úr a Moscow Raceway-en a Német Túraautó Bajnokság idei 6. versenyhétvégéjének szombati napján.

A DTM moszkvai hétvégéje a pénteki első edzéssel indult, melyet száraz körülmények között a BMW-vel a 2014-es bajnok, Marco Wittmann nyert meg. Azonban a második edzéstől kezdve már minden eseményen nedves pálya fogadta a mezőnyt. Ennek révén a szombati második edzésre a BMW visszaesett, a leggyorsabbnak pedig az audis Nico Müller bizonyult - eközben a Mercedes végig az élcsoportban képviseltette magát.

A stuttgartiak pedig ezt jól ki tudták használni, ugyanis az időmérőn fölényesen kaparintották meg az első négy rajtkockát. Az első futamos pole-t 1:41.443-as idővel Gary Paffett szerezte meg, ezzel pedig 2005 bajnoka a tavalyi hockenheimi szezonzáró óta először örülhetett időmérős elsőségnek. Mögé pedig Robert Wickens, Paul Di Resta és Maximilian Götz iratkoztak fel az eredményjelzőre. A legjobb audis Mattias Ekström volt, aki az 5. legjobb időt hozta össze, de a Paffett-hez mért hátránya már 1 másodperc fölé rúgott. A leggyorsabb BMW-pilótának pedig a kétszeres bajnok svéd mögött, hatodikként záró Maxime Martin bizonyult. A TOP 10 pedig Scheiderrel (Audi), Glockkal (BMW), az újonc Rosenqvisttel (Mercedes) és Greennel (Audi) lett teljes.

A futamra pedig pár órával az időmérő után került sor, amely az esőzések miatt a biztonsági autó mögül rajtolt. A start után nem sokkal, a 3-as kanyarban rögtön helycsere történt az élen: Robert Wickens az idejét nem vesztegetve előzte meg márkatársát, Gary Paffettet és vette át a vezetést. A kanadai pedig már meg sem állt a kockás zászlóig, és megnyerte a 40 perces első futamot Moszkvában. Mögötte majd' 11 másodperces előnyben a skót Paul Di Resta zárt a második helyen, aki a verseny folyamán szintén legyűrte Paffettet, aki végül 3. lett. Ráadásképpen a Mercedes nemcsak a pódiumot, hanem Maximilian Götz magabiztos teljesítményének köszönhetően a 4. helyet is kibérelte.

S miután a 2014-es DTM-bajnok, Marco Wittmann csak a 19. lett a moszkvai első versenyen, elveszítette első pozícióját a pontversenyben, amelyet immár a 108 pontos Wickens vezet, 3 pontnyi előnnyel.

Ahogy az történt az időmérőn, úgy a futamon is Ekström volt a legjobb audis és a BMW részéről pedig Martin bizonyult a legeredményesebbnek. A svéd és a belga pedig ott fejezték be a futamot, ahonnan nekivágtak - az 5. és a 6. helyen. Mögöttük Jamie Green lett a hetedik, megelőzve márkatársait, Edoardo Mortarát és Timo Scheidert. Az utolsó pontot érő 10. pozícióban pedig az újonc Felix Rosenqvist zárt, aki a hétvégén Esteban Ocon helyét vette át a Mercedesnél, miután a francia versenyzői ülést kapott a Manor Forma-1-es alakulatától.

Érdekesség, hogy a 22 körös futamot mind a 24 pilóta be tudta fejezni.