WTCC - LAPIERRE-T KIZÁRTÁK AZ ELSŐ FUTAMRÓL, TARQUINI RAJTBÜNTETÉST KAPOTT THAIFÖLDRE

A Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) versenybírái két büntetést is kiosztottak a Kínai Nagydíj leintését követően.

Technikai malőr történt a Lada Sport Rosneftnél. Nicolas Lapierre autójában a megengedett 2,5 bar-os értéknél magasabb volt a turbónyomás, így a 47-es rajtszámmal versenyző franciát az FIA diszkvalifikálta az első futamról, azaz az újonc elbukta a 7. helyet, ami magyar szempontból nem jött jól. Márpedig azért nem, mivel így Ma Qing Hua bekerült a TOP 10-be, noha a citroenes kínai nem ért célba, azonban pont teljesítette a versenytáv 75 %-át, így megkapta az utolsó pontszerző helyért járó egy pontot.

A másik büntetéssel sújtott pilóta Gabriele Tarquini lett. Azonban a JAS olasz versenyzőjét nem a Valentével való ütközéséért, és nem is a franciának szánt, nyomdafestéket nem tűrő mondatokért, hanem a Huffal való balesetért kapott 5 rajthelyes büntetést a hetek múlva esedékes Thai Nagydíj első versenyére.

Fotó: FIA WTCC / Facebook