F1 - NICO ROSBERG VOLT A LEGGYORSABB AZ ELSŐ TESZTNAPON

Nico Rosberg ott folytatta a keddi tesztnapon, ahol a futamon vasárnap abbahagyta - a német simán verte a mezőnyt Barcelonába a Mercedesszel.

Nico Rosberg konkrétan megalázta a mezőnyt a keddi tesztnapon, úgy néz ki vasárnapi diadala óriási lendültetet adott neki. A Mercedes német versenyzője több, mint két másodperces előnnyel húzta be a tesztnapot, ráadásul Rosberg volt egyben a legszorgosabb is ma, 146 kört ment a katalán aszfaltcsíkon.

A kétszer négyórás tesztet Marcus Ericsson zárta a második helyen a Sauber Ferrarival, mindössze 0,024 másodperccel megelőzve a Ferrari pártfogoltját, az ifjú Raffaele Marciellót. A negyedik pozícióban záró Daniil Kvyat is egészen közel volt a Red Bull-lal a svédhez és az olaszhoz. Utóbbi két pilóta, Marciello és Kvyat 125, illetve 101 kört tudott teljesíteni.

Az ötödik hely Pastor Maldonadoé lett, a venezuelai Lotusával éppen csak megverte azt a Nick Yellolyt, aki a mai nap vezetett először az életében Forma-1-es autót. A Force India volánjánál ülő ifjú brit sem fukarkodott a körökkel, a 480 perces teszten 109 alkalommal ért körbe a barcelonai pályán. Hasonló élményekkel gazdagodott Pierre Gasly, aki a Toro Rossónak köszönhetően megválhatott szüzességétől, ezt pedig jól ki is használta, a francia 129 kört pakolt az STR10-esbe.

A Williams Mercedes leginkább csak dísznek volt ma ott Barcelonában. A körszámot és a köridőt is igencsak patikamérlegen mérték Felipe Massával a volánnál. Ez két számadaton látszik: 57, ennyi kört tett meg a brazil az FW37-essel, illetve 8., ebben a pozícióban zárt a grove-i csapat a mai nap.

Miután a Manor úgy döntött, hogy nem vesz részt ezen a szezonközi teszten, a keddi tesztnapon a McLaren-Honda kapta meg a sereghajtó jelzőt. Oliver Turvey az MP4-30-assal 67 kört abszolvált, a fiatal brit pilóta elmondása szerint, hasznos munkát végeztek a mérnökgárdával, mindeközben egy, a kanadai versenyhétvégére szánt hátsó szárnyat próbálgattak.

Még holnap is lesz egy szezonközi, kollektív tesztnap Barcelonában, melyen a résztvevők számára ismételten kétszer négy óra áll rendelkezésre.