WEC - PORSCHE ELSŐ SOR SILVERSTONEBAN!

Azok után, hogy az Audi uralta a szabadedzéseket, az időmérőn kisebb meglepetést okoztak a Porsche egységei. A pole-t Webber, Bernhard és Hartley szerezte meg, 6 tizedet verve Neel Jani-ék autójára. Az Audi a 3-5., a Toyota a 4-6. rajthelyet szerezte meg az idénynyitóra.

A Porsche kvalifikációs sikere olyan szempontból nem meglepetés, hogy tavaly is nagyon jók voltak egy körön, viszont ha azt nézzük, hogy az Audi nyerte mindhárom szabadedzést, akkor viszont igen is az. Mark Webber és Brendon Hartley átlaga (a WEC-ben a két pilóta legjobb körének átlaga dönt a rajtsorrendről) 1:39,721 volt, ami több, mint fél másodperccel gyorsabb a márkatárs-páros átlagánál (Neel Jani, Romain Dumas).

A pole legfőbb várományosa, az Audi csak a 3. és 5. hely megszerzésére volt képes. Az Oliver Jarvis - Lucas di Grassi és az André Lotterer - Marcel Fassleer párosok közé pedig a világbajnoki címvédő egység, az #1-es rajtszámú Toyota férkőzött be Anthony Davidson és Sebastien Buemi összesített köridejével. Sem az ingolstadt-iak, sem a japánok nem lehetnek tehát boldogok a szombati eredménnyel, ha viszont a Porsche versenykörülmények között is megtartotta tavalyi "szokását", akkor még egyáltalán nem kell temetni a hétvégét, hiszen 2014-ben hiába sajátították ki számtalanszor az első sort, végül csak egy győzelmet tudtak összekaparni.

Az LMP2-es egységek között a Ligier Nissan bizonyult a leggyorsabbnak, Luis Felipe Derani és Ricardo Gonzalez összesített eredménye 1:48,021 volt.

A GT kategóriákat fölényesen uralta az Aston Martin, a Pro egységek között az első három rajthelyet szerezték meg, de az Am kategóriában is övék lett a pole (érdekesség, hogy az amatőr kategória győzteseként Paul Dalla Lana  az egykori Forma-1-es versenyzővel, Pedro Lamy-val alkotott párost).