F1 - VALTTERI BOTTAS NYERTE AZ UTOLSÓ ELŐSZEZONI TESZTNAPOT!

Valtteri Bottas még az ebédszünet előtt az élre, s 1:23.063-as körideje elegendő volt arra, hogy a délután folyamán is megőrizze a vezetést, és ezzel a leggyorsabb legyen az utolsó előszezoni tesztnapon 2015-ben. A második helyen Sebastian Vettel zárt a Ferrarival négy tizedmásodperces hátrányban, a képzeletbeli dobogó legalsó fokára Felipe Nasr állhatott fel, aki ugyan közel egy másodpercet kapott a Williams pilótájától, azonban 159 kört teljesített.

Felipe Nasr

A mai napon Nico Rosberg (Mercedes), Daniel Ricciardo (Red Bull), Valtteri Bottas (Williams), Sebastian Vettel (Ferrari), Jenson Button (McLaren), Sergio Perez (Force India), Max Verstappen (Toro Rosso), Pastor Maldonado (Lotus) és Felipe Nasr (Sauber) ült ma autóba.

1.) VALTTERI BOTTAS (WILLIAMS) - 1:23.063 (89 kör)

A Williams Mercedes ma kiváló napot zárt Valtteri Bottasszal a volánnál. A finn pilóta már a délelőtti órákban az élre állt, legjobb idejét pedig nem sokkal később érte el a szuperlágy gumikon, amely 1:23.069 volt. A Williams nagyon hamar végzett programjával, már másfél órával a leintés előtt. A finn pilóta 89 alkalommal ment körbe a katalán aszfaltcsíkon.

2.) SEBASTIAN VETTEL (FERRARI) - 1:23.469 (129 kör)

Ígéretes napot zárt Ferrari, Sebastian Vettellel a volánnál. A német pilóta úgyszintén a szuperlágy gumikon futotta meg legjobb idejét, azonban négy tizeddel kikapott a williamses Bottastól, a négyszeres világbajnok 1:23.469-et ment. Ráadásul a német a körszámokkal sem nagyon spórolt, hiszen 129-szer ment körbe a barcelonai pályán.

3.) FELIPE NASR (SAUBER) - 1:24.023 (159 kör)

Bravúros napot zárt a Sauber és Felipe Nasr. Igaz a brazil ifjoncra majdnem egy másodpercet vert az élen záró Bottas, de ennek ellenére elégedett lehet az újonc és csapata, mivel brutális mennyiségű körszámot pakoltak a C34-esbe. Nasr a mai nap folyamán 159 kört tett meg Barcelonában, ezzel felülmúlta Nico Hülkenberg tegnap megtett körszámát, amely 158 volt.

4.) MAX VERSTAPPEN (TORO ROSSO) - 1:24.527 (85 kör)

Közel sem volt zökkenőmentes Max Verstappen és a Toro Rosso napja. Délelőtt is csak 49 kört pakolt bele az STR10-esbe. A holland délután folytatta a munkáját, azonban a délutáni szakasz első órájának végén megállt az autó a tinipilóta alatt, aminek révén harmadjára is előkerült a piros zászló. A Toro Rosso valamivel később megerősítette, hogy elromlott a motorjuk, azonban a faenzai istálló villámsebességgel orvosolta a problémát, mivel a holland újonc a mai nap még pályára tudott gurulni 35 perccel a leintés előtt. Végül jól zárult a kis bikák napja, mivel a negyedik helyen zártak ma 1:24.527-tel, s végül 85 kör került az autóba.

5.) DANIEL RICCIARDO (RED BULL) - 1:24.638 (72 kör)

Katasztrofálisan indult a Red Bull tesztnapja. Ricciardo RB11-ese már a második óra elején megállt a bokszkijáratnál, mivel az autóban elszállt az ERS, ekkor került elő először a piros zászló. Ez a meghibásodás a szerelőgárdának többórás munkát jelentett, végül az ausztrál délután már pályán tudott lenni, s aktív is volt. Végül 1:24.638 volt a Red Bull-pilóta legjobb ideje, mellyel az ötödik helyen zárt. Az ausztrál 72 kört teljesített.

6.) SERGIO PEREZ (FORCE INDIA) - 1:25.113 (130 kör)

Megbízhatónak tűnik a Force India új autója, mivel ma is nem kevés, szám szerint 130 kört tett meg a barcelonai pályán Sergio Perezzel a volánnál. A mexikóinak problémamentes napja volt, végül 1:25.113-mal a hatodik helyen végzett az utolsó előszezoni tesztnapon.

7.) NICO ROSBERG (MERCEDES) - 1:25.186 (148 kör)

A Mercedes ma amennyire visszafogott, olyan szorgos is volt. Köridőben korántsem mutatta ki a foga fehérjét a német márka Nico Rosberggel a volánnál, azonban 148 kört tett meg. Viszont ennek ellenére mondhatjuk azt, hogy a W06 Hybrid is űrhajónak sikeredett, ezt tapasztalhattuk az előző napokban, így a Mercedes-rajongóknak nem kell a szívükhöz kapnia a "visszaeséstől".

8.) JENSON BUTTON (MCLAREN) - 1:25.327 (30 kör)

A McLaren napja egy hosszas rendszerellenőrzéssel kezdődött, mely egy háromnegyed órás kábelezéssel folytatódott. Az ebédszünet előtt a brit csak két installációs kört tudott megtenni. Délutánra is csak további 28 kör jutott, ráadásul az utolsó órát ki is kellett hagyniuk, mert az MP4-30-asból elkezdett szivárogni a víz. Azonban végül nem zárt rossz idővel a brit, 1:25.327 alatt talált körbe a pályán.

9.) PASTOR MALDONADO (LOTUS) - 1:28.272 (35 kör)

Ma a Lotus sem volt szerencsés. Már a délelőttjük csapnivaló volt az alacsony körszám miatt, azonban a délután az még rosszabb volt. Épphogy kiment Maldonado a pályára, pár kanyar múlva már bent állt a gumifalban a Lotus, mert elszállt a fék, ahogy az enstone-i gárda napja is ezzel. A baleset a nap második piros zászlóját jelentette. 35 kört és egy 1:28.272-es legjobb időt felmutatni a csapat a mai nap után.

9. Pastor Maldonado – 36 kör Lotus 1:28.272 +5.209

Ezzel véget ért a Forma-1 előszezoni tesztsorozata, legközelebb a mezőny már az Ausztrál Nagydíj hétvégéjén lép pályára.

Fotó: Zimbio.com