Újabb akadályok gördültek a brazil F1-es nagydíj elé, a bírósághoz fordulva támadták meg ugyanis az önkormányzat és a promóter közötti megállapodást.
Habár úgy tűnt, hogy sokáig nem tér vissza Interlagosba a Formula–1, és átköltözik Rio de Janeiróba a Brazil Nagydíj, decemberben bejelentették, hogy az új promóterrel kötött megállapodásnak köszönhetően 2025-ig Sao Pauló-i Nagydíj néven továbbra is a versenynaptárban marad az Autódromo José Carlos Pace, miután a riói pálya megépítése környezetvédelmi aggályokba ütközött.
A Motorsport.com beszámolója szerint azonban Interlagos F1-ben maradása sem lesz sétagalopp, petíciót indítottak ugyanis az új promóterrel, a Brazil Motorsporttal kötött szerződés ellen. Jogi lépést is eredményezett az ügy, ezért a megállapodást ideiglenesen felfüggesztették, amit Rubens Nunes helyi tanácsos és ügyvéd is támogat.
„Fontos Sao Paulo és Brazília számára a Formula–1, jómagam is rajongó vagyok, ugyanakkor ez nem hatalmazza fel a várost arra, hogy ajánlattétel nélkül, titokban kössön szerződést egy olyan vállalattal, melynek nincs tapasztalata ezen a területen, tekintve, hogy csak néhány nappal korábban hozták létre” – írta Nunes a Twitteren.
A F1 é importante para São Paulo e para o Brasil - sou fã - mas isso não autoriza a Prefeitura a realizar contratos sem licitação, sob sigilo e com empresa sem “expertise” na área, criada há poucos dias pra isso.
— Rubinho Nunes (@RubensNunesMBL) January 12, 2021
Um evento dessa magnitude prescinde o respeito irretocável da Lei.
A szerződést Emilio Migliano Neto bíró függesztette le, amíg nem folytatódnak a vizsgálatok. A Sao Pauló-i hatóságoknak öt napjuk van arra, hogy benyújtsák a releváns dokumentumokat. A szóban forgó Brazil Motorsportnak a város évi 20 millió reál közpénzt fizetnek versenyenként az ötéves megállapodás keretében, amit nem mellesleg a Mubadala befektetési csoporton keresztül Abu-Dzabi kormánya is támogat.
Fotó: Pirelli F1 Media
Írta: Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon, és csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal