Változott a WTCR-idényzáró végeredménye

Két versenyzőt is megbüntettek a túraautó-világkupa utolsó 2019-es futamát követően, a dobogót is érintette a változás.

2019. december 15-én minden Michelisz Norbiról és a királyságáról szólt Magyarországon, a bajnoki diadal másnapján azonban itt az ideje annak, hogy a körülötte, illetve a környezetében történtekről is tudomást vegyünk.

Nem mindenkinek zárult annyira szép a WTCR 2019-es szezonja, mint Michelisz Norbertnek: a harmadik futam után Mikel Azconát és Gabriele Tarquinit is megbüntették, mindkettőjük idejéhez 30 másodpercet írtak hozzá. A PWR-Cupra spanyoljának esetében az Esteban Guerrieri bajnoki vereségéhez vezető kilökést, míg Michelisz csapattársának részéről a biztonsági autós előírások megsértését nehezményezték.

Ez pedig a dobogó összetételére is hatással volt, ugyanis Azcona eredetileg a második helyen ért célba, így viszont visszaesett tizennegyediknek. Tarquini pedig ki is esett a pontszerző zónából, büntetésével a hatodikból a 18. pozícióba zuhant. Így viszont Kevin Ceccon második lett az az Alfa Romeóval, Frédéric Vervisch dobogóra vitte az Audit, míg Micheliszt hivatalosan a negyedik helyen koronázták világkupa-győztessé, 370 helyett 372 ponttal.

Bajnoki pozíciót is befolyásolt az utólagos döntés, mivel így Azcona elvesztette a legjobb újonc státuszt és az összetett-5. helyet, mindkettő a futamgyőztes Johan Kristoffersson ölébe hullott.