Sebastian Vettel és Lewis Hamilton is kiakadt a fordított rajtrácsos verseny gondolatának hallatán: a Ferrari versenyzője egyenesen baromságnak titulálta az ötletet.
Október végéig kell várnunk arra, hogy konkrétabb elképzelések lássanak napvilágot a 2021-es szezonnal kezdődő új Forma-1-es érával kapcsolatosan – addig is be kell, hogy érjük különféle, bizonyos esetekben igencsak vad víziókkal. Legutóbb a fordított rajtrácsos kvalifikációs futamok gondolata merült fel, ami kiverte a biztosítékot a szingapúri versenyhétvégén az időmérő edzés után.
„Nem is tudom, mit mondhatnék…” – reagált a felvetésre a vb-éllovas Lewis Hamilton. – „Azok, akik ezt kitalálták, nem igazán tudják, miről beszélnek.”
A Ferrari négyszeres világbajnok versenyzője, Sebastian Vettel már nem finomkodott ennyire a szavakkal. „Őszintén szólva ez egy baromság szerintem” – fakadt ki. – „Úgy gondolom, mindannyian tudjuk, hogy mi kell a javuláshoz: szorosabb mezőny, jobb versenyek. Ez csak egy sebtapasz lenne. Nem tudom, melyik géniusz rukkolt elő ezzel az ötlettel, de ez nem megoldás.”
A mercedeses pilótával és Vettellel egyetértett Charles Leclerc is, a monacói szerint nem lenne helyes a feje tetejére állítani a dolgokat. „Nem lennék boldog, ez nem jelentene megoldást az F1-nek. A legjobbnak kell nyernie és indulnia a legjobb pozícióval, nem pedig fordítva” – tette hozzá.
A Racing Pointnál is aggódnak a Forma-1 jövője miatt
A 2021-től érvénybe lépő elképzelések a jobb versenyzés mellett az alacsonyabb költségvetés körül összpontosulnak. Azonban az új autók – amelyek az 1970-es, illetve 1980-as években jellemző szívóhatást hozhatják vissza, így a versenyzők könnyebben tudnák egymást követni – lassabbak lehetnek akár a Forma-1 nagyobbik nevelőszériájánál, a Forma-2-nél is, legalábbis ettől tart Otmar Szafnauer, a Racing Point istálló vezetője.
„A legfőbb aggodalmam az, hogy nehezebbek lesznek az autók, így a leszorítóerő is csökken” – idézi Szafnauert a Motorsport Week. – „Ezzel körönként 5-6 másodperccel is lassabbak lehetünk, attól függően, hogy éppen hol vagyunk.”
„Ha a határon vagyunk, 175 milliót fogunk költeni, de ebben nincs benne minden, szóval 200 millió dollárba kerül egy olyan formula, ami talán gyorsabb egy hajszállal a Forma-2-nél. Szinte ugyanúgy néznének ki az autók, és ez jelenti a kockázatot” – tette hozzá, utalva a költségplafonra. – „Abban a sportban dolgozom, aminek korábban rajongója voltam, és amit igazán szerettem a Forma-1-ben, hogy itt versenyeznek a leggyorsabb autók a világon.”
„Ez különböztette meg a leginkább a többi bajnokságtól. De amennyiben ez már nem lesz igaz, veszíteni fog a varázsából” – zárta gondolatait a Racing Point csapatfőnöke.
Fotó: Pirelli F1 Media, Racing Point Media
Írta: Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon, és csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal