F3: Jake Hughes indul az élről Franciaországban
Forma-3 2019: Paul Ricard - Szabadedzés, időmérő edzés

A HWA brit versenyzője a barcelonai futamgyőztesek elől orozta el a rajtelsőséget.

Artyom Petrov hiányzása okán 30 helyett csak 29 autót láthatunk körözni a Paul Ricard-i versenypályán, de minden jel arra mutat, hogy a Jenzer Motorsportnak a soron következő, osztrák versenyhétvégére már van B-terve, ami a pótlást illeti. Történt ugyanis, hogy Petrov – aki tavaly 20. lett a Forma-3-as Európa-bajnokságban – nem kapta időben kézhez a vízumot, így nem tudott elutazni a 2019-es szezon második helyszínére.

A hétvége érdemi része a pénteki reggeli szabadedzéssel vette kezdetét. A 45 perces gyakorlást a Trident finn pilótája, Niko Kari zárta az élen, de 1:51.305-ös idejével csupán századokkal verte meg a listavezető Robert Shwartzmant, míg a premás mögé, a harmadik helyre Leonardo Pulcini ért oda a Hitech GP gépével.

A szabadedzés végeredménye:

Formula 3 on Twitter

⏱️ PRACTICE CLASSIFICATION ⏱️ Here's the full rundown of our 29-strong grid from this morning's practice session at @PaulRicardTrack � #FrenchGP �� #F3

Jake Hughes ugyan a 8. helyen zárta a tréninget, de az időmérőn a lehető legjobbkor húzta elő a nyulat a cilinderből: tulajdonképpen az utolsó utáni pillanatban pörkölt oda a Prema versenyzőinek, Jehan Daruvalának és Robert Shwartzmannek a pole pozíciót érő, 1:49.519-es idővel. A negyedik helyet hasonlóképpen szerezte meg Pedro Piquet, aki sokáig a 21. helyen tanyázott – így viszont befért a premás Marcus Armstrong és Pulcini elé is.

Jüri Vips szintén az utolsó pillanatokban próbált javítani, de a bizakodásra okot adó szektoridők ellenére csak hetedik lett az észt, megelőzve Bent Viscaalt (HWA), Karit, valamint Alex Peronit (Campos Racing). Nagyon szoros volt a mezőny; az első 17 helyezett egy másodpercen belül végzett – ennek levét pedig az ART Grand Prix itta meg, mert egyik autójával sem jutott be a TOP-10-be: Christian Lundgaard a 12., Max Fewtrell a 14., a GP3-as futamgyőztes David Beckmann pedig csak a 22. helyre kvalifikált.