Izgalmas befutó után szerezte első F2-es győzelmét a GP3 tavalyi bajnoka
Forma-2 2019: Monaco - Sprintfutam

Anthoine Hubert is feliratkozott a Forma-2-es futamgyőztesek listájára – nem sokon, egészen pontosan alig hat századon múlt a francia elsősége a szombati sprintversenyen.

Két biztonsági autós fázis tarkította a Formula–2-esek sprintversenyét Monte-Carlo utcáin az első körökben, és mindkettőnek előidézésében kulcsszerepe volt Luca Ghiottónak, aki az első futamból való kizárását követően kénytelen volt az utolsó helyről rajtolni. Próbált felzárkózni az olasz, de előzési kísérleteit nem koronázta siker. Előbb Tatiana Calderónt tette falba a Mirabeau-nál, néhány körrel később pedig Mahaveer Raghunathannal akadt össze a hajtűkanyarban – az utóbbi incidenst követően pedig sem az MP Motorsport indiaija, sem az UNI-Virtuosi Racing versenyzője nem tudta folytatni.

Formula 2 on Twitter

⚠️ SAFETY CAR (LAP 8/30) ⚠️ Ghiotto makes a move on Raghunathan at the Hairpin... But it doesn't go to plan, and both are eliminated � #MonacoGP �� #F2

Viszont legalább a monacói pályabírók nagyon gyorsan és hatékonyan dolgoztak, mert így mindkét alkalommal csak egy kört töltött a mezőny előtt a Safety Car. Az újraindításokat nagyon szépen levezényelte a fordított rajtrácsos pole pozícióból induló Anthoine Hubert; a BWT Arden francia újoncának azonban így sem volt könnyű dolga, mert végig csak egy másodperccel volt mögötte lemaradva a carlinos Louis Delétraz. A svájci versenyző aztán az utolsó körökben többször is próbált előzni.

Ennek ellenére a futam legizgalmasabb pillanatait a befutónál élhettük át: Delétraz ugyanis nagyon jól gyorsított ki az Anthony Noghes-ból, így Hubert mellé tudott érni, de a célgörbe nem volt eléggé hosszú a svájcinak, így a tavalyi GP3-as bajnok mindössze 0,059 másodperces előnnyel ugyan, de megszerezte első győzelmét a Formula–2-ben. A harmadik helyen Guanyu Zhou látta meg a kockás zászlót, aki még a rajtnál lehagyta az MP Motorsport beugró versenyzőjét, Artem Markelovot, aki hiába autózott hosszú körökön keresztül a kínai nyakán, végül nem őt, hanem saját magát kényszerítette hibára.

Dorian Boccolacci láthatóan nem tudta tartani a ritmust az első négyessel, de magabiztosan tartotta magát az ötödik helyen, a camposos mögött még Sérgio Sette Câmara (DAMS) és az ART Grand Prix versenyzői, Nyck de Vries és Nikita Mazepin zártak a legjobb nyolc között, de két pontot szerzett a DAMS bajnoki éllovasa, Nicholas Latifi is, mert a TOP-10-ben övé lett a leggyorsabb kör, az abszolút leggyorsabb kör pedig Sean Gelaelé. Csakhogy a premás a 15. helyen zárt, egykörös hátrányban, miután kapott egy áthajtásos büntetést Giuliano Alesi kilökéséért. Az olasz csapat másik versenyzője, Mick Schumacher sem tudott pontot szerezni, tizenegyedikként intették le, Latifi mögött.

LAP 20/30 Gelael receives a drive-through penalty for his double-collision with Alesi #MonacoGP �� #F2

A kanadai egy rosszabbul sikerült hétvégével is az első helyen tudott maradni, de csupán egy ponttal előzi De Vries-t, viszont a harmadik helyen Ghiotto hátránya 28 egységnyi. A csapatbajnokságban is a DAMS a listavezető, 26 ponttal többet számlálva, mint a második helyezett UNI-Virtuosi Racing.

Négy hét múlva, a Paul Ricard-i aszfaltcsíkon folytatódik a 2019-es F2-es szezon. Franciaországban az első futamnak Ghiotto és Raghunathan öthelyes rajtbüntetéssel vághatnak neki – az olasz nyilvánvaló módon a balesetért kapta büntetését, az indiai pedig azért, mert levágta az 1-es kanyart a rajtnál, amivel a szabályzat 27.3-as cikkelye ellen vétett.