F2 - GÜNTHER ELŐSZÖR NYERT, NAGYOT MENT RUSSELL ÉS NORRIS, FERRUCCI ÁMOKFUTOTT
Forma-2 2018: Silverstone - Sprintfutam

Az Arden német versenyzője a silverstone-i sprintfutamon rajt-cél győzelmet aratva állhatott fel pályafutása során először a Forma-2-es pódium legfelső fokára, megelőzve a szédületes ritmusban és nagyszerű előzésekkel felzárkózó brit bajnokesélyeseket, George Russell-t és Lando Norrist. Eközben a Haas ifjoncánál, Santino Ferruccinál elgurult a gyógyszer: a tridentes szabálytalanságot szabálytalanságra halmozott, aminek az eredménye egy négy futamra szóló eltiltás lett.

Maximilian Günther meg tudta őrizni vezető pozícióját a gördülőrajtnál, amelyet követően figyelnie kellett a visszapillantó tükreit, ugyanis a verseny nagy részében a premás Nyck de Vries egy másodpercen belül autózott hozzá képest. A különbség egy virtuális biztonsági autós fázisnak köszönhetően változott; ekkor a német ardenes meglógott két másodpercre, majd előnye tovább nőtt, amikor George Russell előbb utolérte, majd levadászta a monacóit.

A bajnokságot Mercedes-juniornak ezt követően még három köre volt arra, hogy elkapja Günthert, de ellenben Luca Ghiottóval, a charouzos pilótákkal, Antonio Fuocóval és Louis Delétraz-val, valamint Artem Markelovval, a németet már nem sikerült megelőznie.

Így Günther fél másodperces előnnyel szerezte meg első győzelmét a Forma-1 előszobájában, rajta és Russellen kívül pedig még a 10. helyről rajtoló Lando Norris állhatott fel a dobogóra. A carlinos brit versenyző azok után, hogy az előző két versenyen küszködött és csupán 1 pontot szerzett, a vasárnapi futamon ismét korábban látott formáját produkálta.

Sky Sports F1 � on Twitter

WATCH: The stewards have given Fuoco a penalty for this. Norris is cleared of any wrong doing LIVE now on Sky Sports F1 � Sky Go: https://t.co/fxH1316WnM #SkyF1 #F1 #F2 #BritishGP #RoadToF1 https://t.co/HVgPX5oGJ6

Igaz, eleinte gondot jelentett a McLaren pártfogoltjának a DAMS-os Alexander Albon legyűrése, de később megelőzte, akárcsak Luca Ghiottót. A Charouz pilótájával, Antonio Fuocóval azonban már meggyűlt a baja: kívülről próbálta előzni a Brooklands-kanyarban, de a Ferrari juniorja kinyomta őt a pályáról és amikor megpróbált visszajönni, nekikoccant az olasznak, aki emiatt kicsúszott és kiesett a versenyből.

Ezt követően Norris átegerészte magát Delétraz-n is, majd a Vale- és a Club-kanyarokban egy egészen tanítani való manőverrel autózta körbe Markelovot és De Vries-t egyszerre.

WATCH: @LandoNorris passes two cars in one corner! ������� What a move! LIVE NOW on Sky Sports F1 � Sky Go: https://t.co/fxH1316WnM #SkyF1 #F1 #F2 #BritishGP #RoadToF1 https://t.co/mvhP6UOODa

A Russian Time orosz pilótája lett a negyedik, míg De Vries-t az utolsó körökben Delétraz és Ghiotto is megelőzte, így csak hetedikként látta meg a kockás zászlót. Az utolsó pontot a szombati győztes, Albon csípte el, az első tíz pedig a két MP-pilótával, Ralph Boschunggal és Roberto Merhivel lett teljes.

A Carlin brazilja, Sergio Sette Câmara a célba érők között az utolsó lett, miután az első körben elveszítette az első vezetőszárnyat a mezőny sűrűjében csatázva. Günther csapattársa, Nirei Fukuzumi pedig rajthoz sem tudott állni hűtési problémák miatt.

Azonban a mezőny második felében sem telt el eseménytelenül a nagy-britanniai sprintverseny. Történt ugyanis, hogy amikor már a felvezető körén volt a mezőny, a Trident amerikai versenyzője, Santino Ferrucci nekiment hátulról csapattársának, Arjun Maininak – ezért a versenybírák meglehetősen szigorú büntetést alkalmaztak az amerikaival szemben egy 60 ezer eurós pénzbüntetés és egy, a következő négy futamra vonatkozó eltiltás formájában, azaz a Haas juniorja sem a Hungaroringen, sem Spa-Francorchamps-ban nem ülhet autóba.

WATCH: Haas junior driver Santino Ferrucci hits Trident team-mate Arjun Maini on the slow down lap after the chequered flag Maini: "There's something wrong with my team-mates brain, he should be banned". More: https://t.co/wligaM7AHG #SkyF1 #F1 #F2 #BritishGP https://t.co/izWzf7dWbh

Egy, még a verseny folyamán történt incidensben pedig kitette a pályáról Mainit a 4-es kanyarnál azt követően, hogy az indiai előzni próbált. Emiatt Ferruccit megfosztották a sprintfutamon elért 14. helyétől.

Ezek mellett pedig egy harmadik és egy negyedik kihágás is köthető Ferrucci nevéhez: a Forma-2-es és a Forma-1-es paddock között kesztyű nélkül vezetett, mialatt abban a kezében egy telefont tartott – ezek miatt egy újabb, 6 ezer eurós pénzbírságot róttak ki rá.

A futamot követően a Trident természetesen Maini mellé állt és elnézést kért tőle és a családjától, miközben Günther Steiner, a Haas F1-es csapatának főnöke is leszögezte, hogy vizsgálatot indít ebben az ügyben.

Ferrucci elnáspángolása mellett Luca Ghiottót is megbüntették a felügyelők. Az olasz camposos kapott egy 5 másodperces büntetést, amiért nem tartotta a minimum deltaidőt a virtuális biztonsági autós periódus végén, ezzel pedig visszaesett a 10. helyre. Így viszont Boschung fellépett a pontzónába.

A pontversenyben jelenleg a 170 pontjával az élen álló George Russell 37 egységgel előzi meg Lando Norrist, míg a harmadik helyen Albon lemaradása már 54 pontos, Markelov a negyedik pozícióban pedig 60 pontos hátrányban van.

A Forma-2-es bajnokság szűk három hét múlva a Hungaroringen folytatódik majd.