A négyszeres világbajnok Yvan Muller elismerően beszélt unokaöccse, Yann Ehrlacher teljesítményéről, de emellett nyilatkozott a – momentán még nem igazán tapasztalt – csapatáról és szóba került a Hungaroring is, illetve az, hogy mennyire jó a túraautózásnak a WTCR létrejötte.
Yvan Muller, 2008, 2010, 2011 és 2013 világbajnoka összességében jó hétvégét tudhat maga mögött, miután a Hungaroringen saját csapata Hyundaijával az első tízben zárta mindkét időmérő edzést, ami pedig a futamokat illeti, az elsőn negyedik lett, a másodikon harmadikként szelte át a célvonalat, akárcsak a zárófutamon – így áll a bajnoki összetett harmadik helyén, mindössze öt egységgel elmaradva a tabellán előtte tanyázó Yann Ehrlacher-tól.
„Elégedett lehetek összességében a hétvégémmel, főleg, ha figyelembe vesszük azt, hogy a csapatom még eléggé tapasztalatlan ebben a bajnokságban. Ugyanis nagyon késő vágtunk neki a programnak, így még mindig nagyon sokat kell tanulnunk, mert a cél természetesen a győzelem. Azonban jelen állás szerint be kell érnünk ezekkel az eredményekkel” – kezdte gondolatait a hétvége értékelésével a 48 esztendős versenyző.
Ezt követően a Hungaroringhez való viszonyulásáról kérdeztük a franciát, aki így felelt ezen kérdésünkre: „Igen, szeretem a Hungaroringet, már több mint tíz éve ellátogatok ide minden egyes évben. Mindig örömmel jövök, és nem csak a pályát, hanem Magyarországot és Budapestet is szeretem.”
Ami pedig az unokaöccsét, az All-Inkl.com Münnich Motorsport Hondájával versenyző Yann Ehrlacher-t illeti, igencsak elégedett eddig az ifjú padawan teljesítményével, bár túl nagy meglepetést nem okozott neki: „Nagyon jó Yann teljesítménye, de nem vagyok igazán meglepődve. Már két éve mondom mindenkinek, hogy ezt a srácot komolyan kell venni. Hamarosan topversenyző lesz, de összességében nem okoz meglepetést a teljesítménye.”
A soron következő, nürburgringi fordulót illetően nem tudott túlságosan sok mindent mondani, de annak kapcsán, hogy megbánta-e a visszatérését vagy elégedett-e, már inkább bőszavúan válaszolt: „Az egyedüli indok a csapatom volt, amiért visszajöttem, habár voltak ajánlataim más gárdáktól is. De mindre nemet mondtam, mert csakis a saját csapatom miatt jöttem vissza.”
Végül pedig arról fejtette ki a véleményét Yvan Muller, hogy szerinte jó-e a túraautós sportnak az, hogy a WTCC és a TCR egyesülésével létrejött a WTCR: „Igen, egyértelműen jó. Csakis elégedett lehet az ember abban az esetben, amikor 25 autót állandóan lát a rajtrácson.”
Fotó: Landek Norbert
Írta: Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal