MOTOGP - LORENZO GYŐZELMÉVEL ZÁRULT A 2016-OS SZEZON

Jorge Lorenzo sima győzelemmel búcsúzott el a Yamaha csapatától. A háromszoros világbajnok mellett honfitársa, a repsolos Marc Marquez és a ducatis Andrea Iannone állhatott fel a dobogóra a MotoGP 2016-os szezonjának utolsó versenyén.

A Yamaha pole-ból induló spanyolja, Jorge Lorenzo az időmérő edzéshez hasonlóan a futamon is kiváló teljesítményt nyújtott: remekül rajtolt, majd meglógott a mezőnytől, utána pedig már csak egy dolga volt - beosztani az öt másodperces előnyét. És ez is sikerült a háromszoros világbajnok számára: úgy szerezte meg pályafutása idei negyedik és egyben utolsó yamahás győzelmét, hogy bő 1 másodperccel előzte meg Marquezt.

A 30 körös valenciai verseny javarészt a 2. helyért zajló csatáról szólt, a résztvevői pedig Rossi, Iannone, Marquez, Vinales és Dovizioso voltak. A futam előrehaladtával, az utóbbi kettő leszakadt a bolyról, majd Marquez is faképnél hagyta Iannone-t és Rossit, akik még vívtak egy nagy csatát a dobogó legalsó fokáért. Tehát, végül Marquez lett a második, míg Iannone dobogóval búcsúzott a Ducatitól, megelőzve Rossit és annak a jövő évi csapattársát, Vinalest, aki pedig utolsó suzukis versenyét teljesítette.

Az utolsó körökben még a hatodik helyért kialakult egy küzdelem Dovizioso és az Espargaro-fivérek közt, melyből végül Pol Espargaro került ki győztesen a Tech3 Yamahával, 39 ezreddel megelőzve Dovizioso Ducatiját. Mögöttük Aleix Espargaro látta meg a kockás zászlót, a TOP 10 pedig Smith-szel és Bautistával lett teljes. A pontszerzők névsora Barberával, Petruccival, Bradl-vel, Reddinggel és Millerrel egészült ki.

Nem sikerült a pontszerzés ezúttal Laverty, Rabat és Baz számára, miközben a futamnak négy kiesője is akadt, mégpedig a következő pilóták személyében: Kallio (KTM), Crutchlow (LCR-Honda), Pedrosa (Repsol-Honda), Hernandez (Aspar Ducati).

Ezennel pedig véget ért a gyorsasági motoros világbajnokság 2016-os szezonja! A 2017. évi szezonra egészen március 20-ig kell várnunk, ekkor Katarban fog majd elrajtolni a mezőny.