INDYCAR - PAGENAUD DOMINÁNS GYŐZELEMMEL LETT BAJNOK

A Team Penske franciája, Simon Pagenaud fölényes győzelmet aratott a dupla pontos szezonzárón Sonomában, amellyel pályafutása során először bajnok lett a Verizon IndyCar Series-ben!

A 85 körös futam előtt egyetlenegy igazán nagy kérdés foglalkoztatta az IndyCar-rajongóit, mégpedig az, hogy a két penskés közül Simon Pagenaud lesz-e bajnok először, vagy Will Power másodjára. A kvalifikációt követően Pagenaud esélyei sokkal kecsegtetőbbnek tűntek, ugyanis a pole pozícióval egy újabb extra ponttal gazdagodott - így az idei utolsó viadal előtt a két aspiránst 44 pont választotta el, de ugyebár a dupla pontok miatt nem vehettük biztosnak Pagenaud bajnoki címét.

De végül a franciát semmilyen veszély nem fenyegette, legfőképpen Will Poweré nem, ugyanis a 2014. évi bajnokot utolérte a technika ördöge, amely miatt a 36. körben kényszerdepózásra kellett kijönnie átviteli problémák miatt, amelyeket a Penske csapata csak 8 kör alatt tudott megoldani. Így kvázi Power elveszítette szinte minden esélyét arra, hogy bajnokságot nyerjen 2016-ban, de az ausztrál azért még kiment a pályára, hogy hátha történik még valami.

csscid3uaaapzit.jpgAmi pedig a versenyt illeti, az átlaghoz képest nem volt annyira izgalmas. Akkor izgulhattunk egy kicsit, amikor az utolsó etapban Graham Rahal megközelítette valamennyire Pagenaud-t, de annyira már nem, hogy meg is tudja előzni.

Úgyhogy Pagenaud idei 5. győzelmét aratta a szezonzárón, amellyel fölényesen nyerte meg az IndyCar-bajnokságot 2016-ban. Mögötte Rahal lett a második, és az egész szezon folyamán botladozó Juan Pablo Montoya pedig egy szépségtapasznak számító 3. hellyel zárta a szezont. Ryan Hunter-Reay bejött negyediknek az Andretti gépével, megelőzve újonc csapattársát, Alexander Rossit, aki annak ellenére célba ért az 5. pozícióban, hogy az utolsó körben kifogyott az üzemanyaga. A TOP 10-be még Newgarden, Castroneves, Andretti, Kimball és Bourdais fért be.

"Hihetetlen! Úgy gondolom, hogy csak holnap lesz lehetőségem arra, hogy igazán realizáljam azt, ami történt velem. Micsoda verseny volt ez, úgyhogy most sok az érzelem. Egész karrierem folyamán erről álmodtam, hogy eljussak eddig a pontig, eddig a szintig... Elképesztő! Fantasztikus érzés!" - nyilatkozta az újdonsült bajnok, Simon Pagenaud, amikor kiszállt az autóból.

"Ha nem nyertem volna már bajnokságot [2014-ben - szerk.], akkor most egy eléggé rossz napot élnék át. De így ez egy fantasztikus év volt, és örömmel látom, hogy immár Pagenaud is bajnok." - nyilatkozott rendkívül sportszerűen az idei ezüstérmes, Will Power.

Ezennel pedig véget ért a 2016. évi IndyCar-szezon, amely egy elképesztő, zseniális, izgalmakban gazdag idény volt, a feltűnő Pagenaud-dominancia ellenére.

Viszont az bátran kijelenthető, hogy a Team Penske franciája megérdemelten nyerte meg a bajnoki címet, úgyhogy szeretnénk neki gratulálni! ☺

A 2017-es szezon rajtjáig pedig egészen 2017. március 12-ig kell várni, ekkor a mezőny St. Petersburg utcáin fog összecsapni.