MOTOGP - 35 ÉV UTÁN ÚJRA BRIT SIKER SZÜLETETT A MOTOGP-BEN

Elképesztő győzelmet aratott az LCR-Honda brit versenyzője, Cal Crutchlow a brnói Cseh Nagydíjon!

Nagyon is érdekesnek ígérkezett a MotoGP Cseh Nagydíja, ugyanis a verseny előtt egy órával állt az eső, amely még a Moto2 és a Moto3 versenyzőire befolyással volt. Azonban a pálya így is nedves maradt, így a csapatok számára komoly fejtörést okozott a gumiválasztás.

A versenyzők nagyja előre lágy, hátulra kemény keverékű esőgumikat választott - ettől a taktikától valamilyen szinten eltért az LCR-Honda brit pilótája, a 10. rajtkockát megkaparintó Cal Crutchlow, aki elől és hátul is a kemény gumik mellett döntött.

A rajt után noha Marquez tudott eljönni az élen, pár kanyarral később viszont már négy ducatis - Iannone, Redding, Dovizioso és Barbera - vezette a futamot. Az olasz márka egészen a 10. körig örülhetett a négyes vezetésnek, ugyanis ekkor Doviziosót utolérte a balsors az első gumijánál jelentkező problémával.

Az első körök nehezen alakultak a Yamaha számára, ugyanis a Lorenzo - Rossi páros a 2. és a 6. helyről indulva a második körben már csak a 10., valamint a 12. pozícióban találta magát, s Crutchlow is eléggé hátul volt...

Lorenzo számára a későbbiekben sem javult a helyzet, miközben Rossi és Crutchlow megkezdtél az élbolyra való felzárkózást. Utóbbi a futam folyamán az első pilóta volt, aki 2:08-as időt tudott menni - ezután a brit őrületes tempóra kapcsolt, tulajdonképpen 2 másodperccel verte a versenyt vezető csoportot.

Idővel Crutchlow - Aleix Espargarót megelőzve - már a 6. helyen találta magát, mindössze 4 másodperces lemaradásban. Ezzel a brit hajtóvadászata pedig nem ért véget, ugyanis a hálóját rövidesen kivetette Marquezre, Barberára és Reddingre, Iannone egy kis idő erejéig azonban már megakadt a torkán.

Azonban rövidesen Crutchlow az első helyet is átvette, miután maga mögé utasította a gyári ducatist. Amikor már csak 4 kör volt hátra, Valentino Rossi feljött másodiknak, azonban ekkor már esélytelen volt a "Doktor" számára, hogy megcsípje Crutchlow-t, ugyanis ekkor a brit már majdnem 5 másodperces előnnyel vezetett.

22 kör után végül a kockás zászló a LCR-Honda pilótáját, Cal Crutchlow-t intette le, aki annak ellenére, szatellit pilóta, 7.289 másodperccel iskolázta le a világbajnokság mezőnyét. Nem mellesleg megtörte Nagy-Britannia 35 éve tartó nyeretlenségi szériáját a MotoGP-ben, ugyanis az utolsó brit MotoGP-győztes Barry Sheene volt, aki az 1981-es svéd futamon tudott győzedelmeskedni.

A második a yamahás Valentino Rossi lett, megelőzve a világbajnoki pontversenyt vezető Repsol-pilótát, Marc Marquezt.

A dobogósok mögött nem kis meglepetésre a két Avintia Ducati ért célba, Loris Baz - Hector Barbera felállásban. Mögöttük pedig az asparos Eugene Laverty lett a hatodik, a pramacos Danilo Petruccit megelőzve. Az utolsó körökben a gumikkal szenvedő Andrea Iannone csak a nyolcadik helyen ért célba a gyári Ducatival, ezredekkel a suzukis Maverick Vinales előtt. A TOP10 sorrendje pedig a Marc VDS Honda pilótájával, Tito Rabattal lett teljes.

Dani Pedrosa Csehországban igencsak felejthető versenyt produkálva csak a 12. lett, de Jorge Lorenzo sem lehet túlontúl elégedett a 17. hellyel. Utóbbi esetében taktikai meggondolatlanság játszott közre a rossz eredményben, ami miatt a ponttabellán a második helyet is elbukta. A futam három kiesőt hozott: Dovizioso, Aleix Espargaro és Bradley Smith személyében.

A folytatásra szeptember 2-4. között fog sor kerülni, Silverstone-ban.