MOTOGP - MARQUEZ ŰRIDŐVEL SZEREZTE MEG A POLE-T BRNÓBAN

A világbajnoki éllovas Marc Marquez idei ötödik pole-ját húzta be.

Ausztria után egy újabb olyan országba látogatott el a MotoGP mezőnye, amely hazánkkal szomszédos - egészen pontosan Csehországba, azon belül is Brnóba.

Az idei 11. versenyhétvége természetesen a négy szabadedzéssel indult. Az elsőt a spielbergi győztes, Andrea Iannone nyerte meg a Ducatival, a másodikon pedig már a pontversenyt vezető Marc Marquez tört az élre a Repsol Hondával, az utolsó két edzésen pedig a regnáló bajnok, a yamahás Jorge Lorenzo bizonyult a legjobbnak. Az edzések alapján pedig az időmérőn Repsol - Yamaha csata volt kilátásban.

Ez pedig így is történt. Az időmérőt szinte végig az utóbbi márka spanyolja, Jorge Lorenzo vezette, azonban a végén Marc Marquez nagyon nagyot robbantott, és egy 1:54.596-os körrekorddal megszerezte az első rajtkockát a Cseh Nagydíjra - idén ötödik alkalommal lett első ezzel a kvalifikáción.

Mögötte Lorenzo lett a második bő két tizedes hátrányban, megelőzve a ducatis Andrea Iannone-t, aki már majdnem 7 tizedet kapott a kétszeres világbajnoktól. A spielbergi győztes így is az utolsó másodpercekben taszította el a suzukis Aleix Espargarót idei első első rajtsoros startjától, így végül a spanyol lett a negyedik, megelőzve a nagyot villantó Hector Barberát, valamint a yamahás "Doktort", Valentino Rossit.

Az olasz mögött a másik Ducatival Dovizioso zárt, valamint a másik Suzukival Vinales, miközben a repsolos Dani Pedrosa megint csak eléggé hátul, a 9. helyen végzett. A TOP 10 sorrendjét az LCR-Honda britje, Cal Crutchlow tetté teljessé. Rajtuk kívül még a két Tech3 Yamaha vehetett részt a második felvonásban, de a Smith - Pol Espargaro páros nem tudott előrébb jutni a 11-12. helynél.

Ami pedig a holnapi rajtrácsot illeti, csak egyetlenegy változásra lehetünk figyelmesek a mai időmérő végeredményéhez képest. Ugyanis mint tudniillik, Danilo Petrucci még a Red Bull Ringen kapott egy 3 rajthelyes büntetést Laverty kilökéséért, így az olasz a 13. helyett csak a 16. helyről indulhat majd.

A MotoGP Cseh Nagydíjára közép-európai idő szerint vasárnap 14 órától kerül sor.