Szerencsére a rendőrség közbelépett, és letartóztatta a merénylőket.
A jelentések szerint egy terroristabanda a Szingapúri Nagydíj idejére egy rakétát tervezett fellőni az indonéziai Batam szigetről, amely csupán 10 mérföldre található Szingapúrtól. A rakéta útja a két szigetet összekötő tengerszoros lett volna.
A rendőrség az üggyel kapcsolatban összesen hat gyanúsított tartóztatott le nem olyan régen, többek között a 31 éves Gigih Rahmat Dewát, miután a nyomukra bukkantak az online közösségi médiában folytatott beszélgetéseik révén. A hírek szerint a bűnözők kapcsolatban egy 32 éves indonéz informatikussal, Bahrun Naimmal, aki 6 hónappal ezelőtt kitervelte a jakartai mészárlást. Naim egyébként nincs a rendőrkézre kerültek között, jelenleg Szíriában tartózkodik.
"Ez megmutatja, hogy az ellenségeink különféle eszközökkel próbálnak megtámadni minket. Korábban a terroristák célja az volt, hogy beszivárogjanak a városunkba, de most már kívülről is ostromolják azt." - nyilatkozta Kasi Shanmugam, Szingapúr külügy- és igazságügyi minisztere.
Várhatóan az idei 15. Forma-1-es futam megrendezésének alakalmával, a szeptember 18-i hétvégén fokozott lesz a rendőrségi készültség Szingapúr környékén.
Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal