DTM - AZ FP2-N ÉS AZ IDŐMÉRŐN IS OKTATOTT AZ AUDI!

Nico Mülleré az első 2016-os pole!

második szabadedzésen az első hat helyen Audik zárták, amely a négygyűrűsök brutális dominanciájára utal. Az FP2 győztese Nico Müller lett a 2013-as bajnok, Mike Rockenfeller és a kétszeres DTM-bajnok Mattias Ekström előtt. A legjobb mercedeses Robert Wickens lett a hetedik helyen, míg a legjobb BMW-s Bruno Spengler a kilencediken. Az erősorrend az eddigiek alapján Audi - Mercedes - BMW.

Az időmérőn is összesen hat Audi zárt a legjobb tízben, viszont legalább nem egymás mögött. Azonban Nico Müller megnyugtatóbb fölénnyel nyerte meg az időmérőt és ezzel a svájci pilótáé lett az első 2016-os pole a DTM-ben. A második helyet márkatársa, az FP1-et megnyerő olasz Edoardo Mortara szerezte meg, harmadikként pedig a mercedeses Robert Wickens zárt. A TOP 10-be még Green, Rockenfeller, Vietoris, Di Resta, Molina, Ekström és Wittmann férkőzött be. Az újonc Esteban Ocon a 12. helyen zárta első DTM-es időmérőjét a #34-es rajtszámot viselő Mercedesszel. Az első futam 16:00-kor rajtol a Hockenheimringen.