WTCC - BRAVÚR MOTEGIBEN: MICHELISZ NORBI NYERTE AZ IDŐMÉRŐT!

Óriási teljesítményt nyújtott a Zengő Motorsport magyar pilótája, Michelisz Norbert, aki a Honda hazai pályáján megszerezte a pole pozíciót az első futamra, mindössze 80 ezredet verve a VB-éllovas José Mária Lopezre.

Q1: A kvalifikáció első szakaszában kicsúszott a vezetés a JAS olasz pilótájának, Gabriele Tarquininek a kezéből, köszönhető José Mária Lopeznek és Ma Qing Huának. Michelisz Norbi ugyan csak 11. lett a Q1-ben, azonban a Zengő Motorsportnál valamennyire spóroltak a gumikkal. Több meglepetéskieső is született az első szakaszában. A Q1 legnagyobb vesztesei Rob Huff (13.) és Tom Coronel (15.) lettek. Előbbi esetében az autóval adódtak gondok, míg utóbbi esetében a ROAL Motorsport taktikázta el magát, melynek következtében a holland már nem tudott kimenni a pályára a véghajrában.

A Q1 végeredménye:

Q2: A második szakaszban aztán Michelisz Norbi megmutatta a foga fehérjét, és az utolsó másodpercekben ugrott az élre, megelőzve Ma, Loeb, Lopez és Bennani Citroenjét, a magyar pilóta és a kínai versenyző között mindössze 11 ezredmásodperc volt a különbség! A nulladik, az első és a második diadalmaskodó Gabriele Tarquini éppen csak nem jutott be a Q3-ba, csak a 6. helyen zárt. Ahogyan elvérzett a négyszeres világbajnok Yvan Muller, a másik gyári Hondával Monteiro. Azonban örülhetnek a Ladánál, ugyanis Nicky Catsburg a második futamra megszerezte az első rajtkockát, és Lapierre is a 12. helyen zárta élete első WTCC-időmérőjét.

UPDATE: Tom Chilton Q2-es köreit törölték, így Hugo Valenteé lett a pole a második futamra!

A Q2 végeredménye:

Q3: A mindent eldöntő szakaszban először a Citroenek gurulhattak a pályára, a franciák részéről José Mária Lopez autózta a legjobb köridőt (1:55.676), mögé pedig felsorakozott Loeb, Bennani és Ma. Michelisz gurult ki a legutolsónak az aszfaltcsíkra, ami azért volt jó, mert ekkorra gumizódott fel a legjobban a Twin Ring Motegi. Ugyan az első szektorban még 2,5 századdal lassabb volt az argentin címvédőnél, azonban a második mérőponton már Norbinál volt az előny, melyet már nem adott ki a kezéből a Zengő Motorsport pilótája, végül 8 századot vert a VB-éllovasra, és megszerezte a Honda idei első pole pozícióját, méghozzá a gyártó hazai pályáján, egy óriási körrel. Ezzel Michelisz WTCC-pályafutása harmadik pole-ját szerezte meg, korábban még a 2012-es szlovák, valamint a 2013-as japán futamon indulhatott az élről. SZÉP VOLT NORBI!

A Q3 végeredménye:

Összesített végeredmény:

Poz. # Versenyző Nemzetiség Autó Idő Hátrány
1. 5 Norbert Michelisz magyar Honda Civic 1:55.596 -
2. 37 José Mária Lopez argentin Citroen C-Elyseé 1:55.676 + 0,080 mp.
3. 9 Sebastien Loeb francia Citroen C-Elyseé 1:55.804 + 0,208 mp.
4. 25 Mehdi Bennani marokkói Citroen C-Elyseé 1:55.835 + 0,239 mp.
5. 33 Ma Qing Hua kínai Citroen C-Elyseé 1:56.038 + 0,442 mp.
Kiesett a Q2-ben
6. 2 Gabriele Tarquini olasz Honda Civic 1:56.137 + 0,541 mp.
7. 68 Yvan Muller francia Citroen C-Elyseé 1:56.236 + 0,640 mp.
8. 18 Tiago Monteiro portugál Honda Civic 1:56.635 + 0,939 mp.
9. 10 Nicky Catsburg holland Lada Vesta 1:57.456 + 1,860 mp.
10. 7 Hugo Valente francia Chevrolet Cruze 1:57.548 + 1,952 mp.
11. 47 Nicolas Lapierre francia Lada Vesta 1:57.702 + 2,106 mp.
12. 3 Tom Chilton brit Chevrolet Cruze törölték a Q2-es idejeit
Kiesett a Q1-ben
13. 12 Rob Huff brit Lada Vesta 1:57.383 + 1,787 mp.
14. 11 Gregoire Demoustier belga Chevrolet Cruze 1:57.434 + 1,828 mp.
15. 4 Tom Coronel holland Chevrolet Cruze 1:57.663 + 2,067 mp.
16. 27 John Filippi francia Chevrolet Cruze 1:58.104 + 2,508 mp.
17. 26 Stefano D'Aste olasz Chevrolet Cruze 1:58.260 + 2,664 mp.

Az első futam vasárnap reggel 7-kor, a második reggel 8-kor rajtol el, az eseményeket az Eurosport és az M4 Sport élőben fogja közvetíteni, valamint a két futamról a Braking News F1 is fog élő szöveges közvetítést biztosítani.

Fotó: Zengő Motorsport