F1 - ROSBERG NYERTE AZ UTOLSÓ TESZTNAPOT SPIELBERGBEN!

Nico Rosberg nagyon érzi a Red Bull Ringet, ugyanis miután megnyerte a tavalyi és az idei Osztrák Nagydíjat is, a szerdai tesztnapon sem okozott csalódást. A német könnyedén verte a többieket a Mercedesszel.

1.) NICO ROSBERG (MERCEDES) - 1:09.113, 117 KÖR

A délelőtt folyamán még altatott a Mercedes Nico Rosberggel, persze az ebédidő kezdete előtt már a lista első felében voltak. A nagy durranás a páros részéről délután 14:10-kor érkezett, amikor a német pilóta 1:09.113-mal átvette a vezetést, aki onnantól kezdve verhetetlennek bizonyult, ráadásul a tesztnapot 0,9 másodperces előnnyel nyerte meg. Ráadásul a VB-pontverseny második helyezettje eléggé szorgosan rótta a köröket, a számláló 117-nél állt meg az ő esetében.

2.) ESTEBAN GUTIERREZ (FERRARI) - 1:09.931, 110 KÖR

Nem zárt eredménytelen napot a Ferrari sem Esteban Gutierrezzel. Csak az olasz istálló mexikói tesztpilótája tudott 1:09-es időt futni Nico Rosbergen kívül, ráadásul a 110 megtett kör miatt sincs szégyenkezni valója.

3.) VALTTERI BOTTAS (WILLIAMS MERCEDES) - 1:10.029, 79 KÖR

Egészen 14:10-ig Valtteri Bottas és a Williams állt az élen, azonban a tesztnapot csak a harmadik helyen zárták, miután másfél órával a leintés előtt Gutierrez és a Ferrari 0,098 másodpercet vert a finn körére. A grove-i csapatnál egyértelműen nem a körszámokra utaztak a spielbergi teszten, mivel a tegnapi 39 után, ma is csak 79 kört tettek meg az FW37-essel.

4.) MARCO WITTMANN (TORO ROSSO RENAULT) - 1:10.103, 158 KÖR

Pazar módon mutatkozott be a DTM 2014-es bajnoka, Marco Wittmann Forma-1-es autóban. A német pilóta a Toro Rossótól kapott tesztelési lehetőséget, mellyel kiválóan élt. 1:10.103-as idejével a negyedik helyen zárt, ráadásul a tesztnap legszorgalmasabb pilótája volt a maga 158 körével.

5.) PASCAL WEHRLEIN (FORCE INDIA MERCEDES) - 1:10.253, 132 KÖR

Pascal Wehrlein tegnap még egy Mercedes volánja mögött repesztett, ma pedig egy Force Indiával rótta a köröket. Az ifjú német szerdai teljesítményére sem lehet panasz, hiszen 1:10.253-mal az ötödik helyen zárt, mindemellett 132 alkalommal ment körbe a Red Bull Ringen.

6.) JOLYON PALMER (LOTUS MERCEDES) - 1:10.373, 110 KÖR

Jolyon Palmer ismét lehetőséget kapott a Lotus csapatától, a brit pilóta ma sem okozott csalódást az enstone-i alakulatnak. Az E23-assal Palmer a hatodik pozícióban zárta a tréninget, és Gutierrezhet hasonlóan 110 kört tett meg a spielbergi pályán.

7.) FERNANDO ALONSO (McLAREN-HONDA) - 1:10.718, 104 KÖR

A hétvége betli után kellemes meglepetést okozott a McLaren-Honda. Fernando Alonsóval a volánnál az MP4-30-as kibírt 104 kört mindenféle műszaki viszontagság nélkül. Az ovideói születésű pilóta 1:10.718-as körével hetedik lett.

8.) DANIEL RICCIARDO (RED BULL RENAULT) - 1:10.757, 116 KÖR

Amilyen problémamentes napja volt a McLarennek, annyira problémás napja volt Red Bullnak. Daniel Ricciardo alatt az RB11-es 116 megtett kör után mondta be az unalmast az utolsó órába érkezve. Az ausztrál a bokszbejáratnál parkolta le az autója, emiatt a nap egyetlen piros zászlójára is szükség volt. 1:10.757-es idejével az utolsó előtti helyen zárt. Azonban annyit meg kell jegyezni, hogy az osztrák csapatnál ma nem a végsebességre koncentráltak elsősorban.

9.) FELIPE NASR (SAUBER FERRARI) - 1:10.922, 138 KÖR

A Red Bullhoz hasonlóan a Saubernél sem a köridőkre utaztak, ennek betudhatóan lett csak kilencedik Felipe Nasr a C34-essel. Azonban a brazil ma nem kevesebb, mint 138 kört tudott teljesíteni.