INDYCAR - CARLOS MUNOZ MEGSZEREZTE ÉLETE ELSŐ GYŐZELMÉT A DETROITI KÁOSZFUTAMON!

Váratlan izgalmakat és fordulatokat hozott az IndyCar detroiti hétvégéjének első futama. Az óriási káoszt az ömlő eső és a balesetek sorozata biztosította, végül a piros zászlóval leintett futamot Carlos Munoz szerezte meg, aki így IndyCar-karrierje folyamán először tudott nyerni.

Will Power indulhatott az első rajtkockából a zuhogó esőben megkezdődő detroiti első futamon. Az intenzív csapadék már a harmadik körben magához vette első áldozatát: Rodolfo Gonzalez forgott meg a hátsó traktusban, s ekkorra már Takuma Sato vezette a versenyt.

A sárga zászlós figyelmeztetés visszavonását követően, a hatodik körben Tony Kanaan csúszott neki a gumifalnak, és magával rántotta James Jakest és Graham Rahalt is. A futam ezt követően a 12. körben folytatódhatott, ám ilyenkor már száraz volt a pálya, így Marco Andretti a 14. körben bejött a bokszba száraz pályára alkalmas gumikért, ezután a vezetést is átvette.

Az igazi káosz csak ezután következett: újra el kezdett szakadni az eső, majd újra elállt. A változékony időjárási körülmények rengeteg versenyző eszén jártak pórul - folytatódott a roncsderbi, a sérült kocsik miatt tele volt törmelékkel a pálya, emiatt a versenyen a pilóták többet tudtak menni sárga zászlós figyelmeztetés alatt, mint zöld zászlós jelzés alatt.

Nemsokára a pályához villámlástömegek kezdtek el közeledni, ráadásul a környéken már kiadták a figyelmeztetést az áradásveszély miatt, így a szervezők a 47. körben véglegesen megszakították a piros zászlóval a versenyt. Ennek betudhatóan megszerezte pályafutása első győzelmét a kolumbiai Carlos Munoz. A dobogóra még Marco Andretti és Simon Pagenaud állhatott fel. Az embertelen időjárás miatt a pódiumceremónia is elmaradt, így a nagyon boldog Munoz a sajtószobában kapta meg az első helyért járó trófeát. A bajnoki pontversenyt vezető Juan Pablo Montoya a 10. helyen ért célba, előnye 11 pont Will Powerrel szemben.

Vasárnap rendezik meg a második futamot, ám ekkorra az időjósok napsütéses, szép időjárással kecsegtetnek.

A futam végeredménye:

1. Carlos Munoz - Andretti Autosport  Honda - 1:30:59.4501 / 47 kör (piros zászló)

Leggyorsabb kör
Jack Hawksworth - AJ Foyt Enterprises / Honda - 1:19.8721 (105.919mph) - 30. kör