GP2 - VANDOORNE AZ IDEI ELSŐ GYŐZTES!
GP2 2015 Bahreini Nagydíj, első futam

Stoffel Vandoorne nyerte meg a GP2 idei szezonjának első versenyét Bahreinben Rio Haryanto és Alexander Rossi előtt.

Közvetlen hivatkozás a képhezA 2015-ös szezon első futamát Bahreinben a pole pozícióból rajtoló Stoffel Vandoorne nyerte meg, mögötte  Rio Haryanto végzett, a dobogó legalsó fokára pedig Alexander Rossi állhatott fel. Izgalmas futamnak lehettünk szemtanúi a bahreini aszfaltcsíkon. A rajtot szörnyen elrontó Matsushita a második helyről a 14.-re csúszott vissza. Eközben Markelov és Negrao a viaskodásuk közben összeértek. A legjobban rajtoló pilóta a mezőnyben Norman Nato volt, aki a hetedik helyről a harmadikig küzdötte fel magát, de nem örülhetett neki sokáig, mert belekeveredett egy négyes karambolba, Marciello, Nato, Pic és Gasly ütközött nem sokkal a rajt után. Szerencsére az összes pilóta sértetlenül megúszta az esetet, de a törmelékek, valamint az autók elszállítása miatt a Safety Cart be kellett küldeni a pályára. A mezőny újrarajtolását követően Alex Lynn neki ment Rossinak, Lynn az egész futam alatt panaszkodott megsérült első szárnyára. Rossi a 24. körben át vette a vezetést Vandoornetól, mikor a bokszba ment kereket cserélni, de a belga nem hagyta magát és hamar visszavette a vezetést, sőt Rossinak a második helyet sem sikerült megszereznie, mert az utolsó körben Rio Haryanto is elment mellette, így csak a harmadik helyen ért célba.

Holnap az első rajtkockából várhatja a rajtot Julian Leal, aki ma a nyolcadik helyen zárta a futamot. A második futam vasárnap 13:15-kor rajtol el.