F2 - DE VRIES-POLE ÉS ÚJONCPARÁDÉ MONACO UTCÁIN
Forma-2 2019: Monaco - Szabadedzés, Időmérő edzés

De Vries utcahosszal nyerte az időmérőt, és került így a pole-ba első F2-es győzelmének helyszínén, míg Callum Ilott és Mick Schumacher is eddigi legkiemelkedőbb kvalifikációs teljesítményét nyújtotta.

Az eddigi hat versenyből hármat megnyerő és így Monacóba a bajnoki tabella éllovasaként megérkező Nicholas Latifi elsőségével kezdődött a Forma-2-es bajnokság 2019-es szezonjának negyedik versenyhétvégéje. A DAMS-os Nyck de Vriestől vette el az első helyet, 1:21.887-es idejének köszönhetően 114 ezredmásodperccel végzett az élen.

Luca Ghiotto lemaradása a harmadik pozícióban már majdnem fél másodpercre rúgott, az UNI-Virtuosi Racing olasz pilótáját a tavalyi futamokat az időmérő edzésen elszenvedett kézsérülése miatt kihagyó Sérgio Sette Câmara (DAMS) és a camposos Jack Aitken követték.

Callum Ilott – akinek alig több mint egy héttel ezelőtt lehetősége adódott arra, hogy az alfa Romeo F1-es gépét tesztelje – a hatodik lett a Sauber Junior Team autójával, Dorian Boccolacci (Campos Racing), Louis Delétraz (Carlin), Sean Gelael (Prema) és Anthoine Hubert (BWT Arden) előtt.

Mick Schumacher az utolsó pillanatokban csúszott ki a TOP-10-ből, csak a 13. lett, az MP Motorsportnál az Indy 500-on résztvevő Jordan Kinget helyettesítő Artem Markelov a 17. helyen nyitott.

Néhány apró hibától eltekintve zavartalan volt a 45 perces gyakorlás. Igaz, egyszer érvénybe lépett a virtuális biztonsági autó, amikor valamivel több mint negyedóra után Nobuharu Matsushita félrehúzódott a hajtűkanyarban műszaki hiba miatt.

A szabadedzés végeredménye:

Formula 2 on Twitter

PRACTICE CLASSIFICATION The full run-down of Thursday's practice session on the streets of Monaco � #MonacoGP �� #F2

Az időmérő edzés pedig rendhagyó módon zajlott Monacóban, ugyanis ahogyan azt már az előző években megszokhattuk, két részre bontották a mezőnyt: az A-csoportban a páratlan, a B-ben pedig a páros rajtszámmal rendelkező versenyzők gördülhettek pályára, 16-16 perc erejéig.

A pole pozíciót végül Nyck de Vries szerezte meg, aki nem mellesleg már az első gyorskörével is gyorsabb volt, mint az első csoport első helyezettje, Callum Ilott – a holland ennek ellenére később tovább javított, az óra pedig 1:20.676-nál állt meg. De Vries számára kifejezetten különleges a monacói, hiszen 2017-ben újoncként szerezte itt az első F2-es győzelmét, amikor még a Rapax csapatával versenyzett. De a brit újonc sem panaszkodhat, mert második helyével eddigi legjobb kvalifikációját zárta.

Latifi számára nem jött ki a lépés, mert azon túl, hogy legfőbb bajnoki riválisa, Luca Ghiotto gyorsabb volt nála, kapott egy háromhelyes rajtbüntetést is. Történt ugyanis, hogy a Williams F1-es tesztpilótája azt követően hagyta el a boxutcát, hogy a kijáratánál található lámpa pirosra váltott.

Ghiotto így a harmadik helyet kaparintotta meg a rajtrácson, Mick Schumacher pedig szintén kiemelkedően ment a hercegségben, ahol édesapja anno öt győzelmet is szerzett F1-es pályafutása során: az A-csoportban második lett, mindössze 7 ezredmásodperccel elmaradva Ilott idejétől, ez pedig a negyedik rajtkockát jelenti számára.

Latifi eredetileg az ötödik helyről várhatta volna a főfutam rajtját, de a büntetésével a nyolcadik pozícióig csúszott vissza, amivel a csapattárs Sette Câmara, Gelael és Hubert is nyert egy-egy helyezést. A carlinos versenyzők kibérelték az ötödik rajtsort, azaz Matsushita és Delétraz kettőse tette teljessé az első tíz sorrendjét. Markelov a 11. lett az MP Motorsporttal visszatérő futamán.

Monaco punishes mistakes hard, as Dorian Boccolacci found on Thursday � #MonacoGP �� #F2 https://t.co/BKtTXbw58v

Katasztrofális időmérőn van túl a Campos Racing: Dorian Boccolacci csúnyán megtörte az autóját a Rascasse-kanyar előtt, a bakui főfutamon győzedelmeskedő Jordan King pedig csak a 18. helyre kvalifikált, miután a középső szektorban eleve szenvedett, majd még Mahaveer Raghunathan is feltartotta.

Az időmérő edzés végeredménye:

QUALIFYING RESULTS Your full list of lap times from Qualifying in Monaco � (Start order to follow) #MonacoGP �� #F2

STARTING GRID � After all the excitement of our split qualifying sessions, the front five rows of the grid shape up like this*! *Nicholas Latifi's three-place penalty drops him to P8 #MonacoGP �� #F2

A főfutamot pénteken 11:30-tól rendezik meg, míg a sprintversenyre szombaton kerül sor, 17:15-ös kezdéssel. Az első futamot élőben, a másodikat pedig csúsztatott élőben adja az M4 Sport.

Fotó: FIA Formula 2 Media