FE - EX-F1-ESEK BRAVÚRJA MEXIKÓBAN: WEHRLEIN A POLE-BAN DI GRASSI ÉS MASSA ELŐTT
Formula-E 2018/2019: Mexikói ePrix - 1-2. szabadedzés, időmérő edzés

Nem volt hiány meglepetésekben a Formula-E mexikói időmérő edzésén, különösképpen a Forma-1-ből érkezett újoncok brillíroztak: a mahindrás Pascal Wehrlein magabiztos fölénnyel csaklizta el a pole pozíciót a harmadik szezon bajnoka, Lucas di Grassi elől, míg Felipe Massa eddigi legjobb időmérős eredményét elérve a harmadik helyre kvalifikált a Venturival. Viszont az éllovasoknak nincs ennyire jó napjuk idáig: a listavezető Bird műszaki hiba miatt csak az utolsó helyről indulhat, míg d’Ambrosio is csak a 19.-ről várhatja a startot.

Abt diktálta az iramot az első edzésen

Már az első szabadedzésen sikerült átlépnie a mezőny felének a bűvös egy perces határt: a szezon negyedik versenyhétvégéjének kezdete a mexikóvárosi Autodromo Hermanos Rodríguez pályán Daniel Abt elsőségét hozta. Az Audi német versenyzője 59.319-es idővel végzett az élen, mindössze 78 ezredmásodperccel megelőzve a venturis Edoardo Mortarát, aki mögött Alexander Sims (BMW-Andretti), Sébastien Buemi (Nissan e.dams) és a NIO-s Oliver Turvey tudott még két tizeden belül zárni.

ABB Formula E on Twitter

Highlights from Saturday Practice 1 for the 2019 @CBMMniobium #MexicoCityEPrix �� #ABBFormulaE https://t.co/GWXNBD7CAf

Abt csapattársa, Lucas di Grassi a hatodik legjobb időt futotta meg, amitől csak századokkal maradt el Stoffel Vandoorne a HWA-val. Az ex-F1-es belga mögött a BMW-s Antonio Félix da Costa, a virgines Sam Bird, valamint a dragonos José Maria Lopez zárta az első tíz helyezett sorrendjét. Kiemelendő az amerikai csapatnál Maximilian Günther helyét átvevő, a szériában újoncnak számító Felipe Nasr teljesítménye – az F1-es múlttal is rendelkező IMSA-bajnok az előkelő 12. helyet vívta ki magának elsőre.

Komolyabb incidens nem zavarta meg a 45 perces gyakorlás menetét, bár néhány versenyző elkalandozott a pálya szélén: például a Techeetah németje, André Lotterer a célegyenes végén hagyta el a pályát, ami után újra is kellett indítania az autóját, Bird csapattársa, Robin Frijns egy megforgást is bemutatott – a német csak a 16. lett, de mentségére szóljon, hogy regnáló bajnok csapattársa, Jean-Éric Vergne még tőle is elmaradt két pozícióval, de a Virgin Racing holland pilótája sem zárt előrébb a 14. helynél.

Az első szabadedzés végeredménye:

null

null

BMW-elsőség a második edzésen Mexikóban

Nem sokkal az első edzést követően a második gyakorlást is lebonyolították, amin Antonio Félix da Costa, a BMW i Andretti Motorsport ePrix-győztes versenyzője futotta meg a leggyorsabb kört. A portugál mögött némi meglepetésre az eddig bukdácsoló Felipe Massa bukkant fel – a Venturi brazilja a portugál 58.963-as körétől kevesebb mint két tizeddel maradt el, mögötte pedig a második szezon bajnoka, azaz Buemi lett a harmadik.

Highlights from Saturday Practice 2 for the 2019 @CBMMniobium #MexicoCityEPrix ��#ABBFormulaE https://t.co/Tbu2CTPx30

A nissanos pilóta ezzel a mahindrás Jerome d’Ambrosiót és Sam Birdöt szorította maga mögé, míg az első tíz sorrendje José Maria Lopezzel, Oliver Rowlanddel (Nissan e.dams), Nelson Piquet Jr.-ral (Jaguar), valamint a két gyári audissal lett teljes.

Rendhagyó módon a második edzés is többnyire tiszta pályán zajlott, csak Oliver Turvey-nek akadt gondja az utolsó sikán abszolválásával, aminek az autó látta kárát.

A második szabadedzés végeredménye:

null

null

Ex-F1-esek bravúrja: Wehrlein magabiztos fölénnyel a pole-ban, Di Grassi és Massa mögötte

Igencsak kaotikus végeredményt hozott a közép-európai idő szerint már az esti órákban megrendezett kvalifikáció: az első hatba, vagyis a Super Pole-ba négy korábbi Forma-1-es pilóta is bekerült, akik közül ketten bajnokok ugyan a Formula-E-ben, de például az idei futamgyőztesek közül csak Antonio Félix da Costa küzdhetett meg a rajtelsőségért.

Azonban végül Pascal Wehrlein szerezte meg a rajtelsőségét, mely számára az első pole-t jelentette a bajnokságban. Az élről utoljára a tavalyi római futamon rajtoló Mahindra Racing német versenyzője hatalmas kört autózott, 59.347-es idejével több mint három tizedet vert a harmadik szezon bajnokára, Lucas di Grassira, akit honfitársa, Felipe Massa követett – a venturis színekben versenyző brazil jó szereplése sokakat meglepetésként érhetett, hiszen idáig még a pontszerzés sem jött össze neki az elektromos bajnokságban.

Massa mögött a csoportidőmérések során legjobbnak bizonyult, ám a gyorskörébe belehibázó Oliver Rowland, valamint Da Costa és Sébastien Buemi zártak. Alexander Sims mindössze négy ezreddel csúszott le a Super Pole-ról, így be kellett, hogy érje a hetedik hellyel, viszont megelőzte Vergne-t, aki mögött Mortarával és Turvey-vel lett teljes a TOP-10. Az első versenyére készülő Nasr a 14. helyre ért oda.

Nem volt szerencséjük azonban az éllovasoknak a kvalifikáció során: Sam Bird úgy indulhat majd az utolsó helyről, hogy műszaki meghibásodás okán még csak mért kört sem futott, Wehrlein csapattársa, Jerome d’Ambrosio pedig csak a 19. rajtkockába kvalifikálta magát a versenyre, ami közép-európai idő szerint 23 órakor rajtol majd el, és élőben közvetíti az Eurosport 1.

A sorrend még nem feltétlenül végleges, ugyanis a belga pilóta és a virgines Robin Frijns között volt egy feltartásos incidens.