Hosszas huzavona alakult ki a Q2 végeredménye kapcsán, de végül tisztázták a helyzetet, amelynek eredményeként törölték Tassi Attila kilencedik helyet érő idejét – így azonban nem Nagy Danié, hanem Rob Huff-é a pole a fordított rajtrácsos, második versenyre.
Eleinte úgy tűnt a délelőtt folyamán lebonyolított időmérő edzésen, hogy Rob Huff megszerzi a rajtelsőséget a fordított rajtrácsos, második futamra – azonban Tassi Attila körideje némi zavart okozott az éterben.
Ugyanis a HELL-KCMG csapat Hondáját terelgető ifjú magyar versenyző első körét előbb törölték, ugyanis annak folyamán elhagyta a pályát, majd két perccel a vége előtt elindult egy újabb gyorskörre, ám kifutott az időből, így elméletileg nem is javíthatott volna. Aztán mégis kilencedikként rangsorolták egy 1:54.7-es körrel, de valamivel később a TouringCarTimes újságírója, Neil Hudson kiderítette, hogy Tassi kétszer szelte át a célvonalat a kockás zászló után, így elvették az idejét.
Ez azonban azt jelenti, hogy Huff visszakapta a pole-ját, Nagy Dani pedig kilencedik lett, de a magyar pilóta így is az első sorból várhatja majd a piros lámpák kialvását a helyi idő szerint 15:30-kor kezdődő versenyen.
Fotó: Landek Norbert
Írta: Kováts Olivér
Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon!
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
Kommentezéshez lépj be, vagy regisztrálj! ‐ Belépés Facebookkal