GP3 - A JEREZI TESZTEN HUBERT ÉS PULCINI VOLTAK A LEGGYORSABBAK
GP3 2018: Jerez, teszt - 1-2. nap

Sor került a GP3-as előszezon utolsó előtti gyakorlására, amelynek a spanyolországi Jerez de la Frontera pályán. A kétnapos teszt során Antoine Hubert (ART Grand Prix) és Leonardi Pulcini (Campos Racing) bizonyultak a leggyorsabbaknak.

A hét folyamán, szerdán és csütörtökön Jerezben tesztelt a GP3-as mezőny. Noha az első nap délelőttjén nedves és felhős időjárás fogadta a csapatokat, az aktivitásra így sem lehetett panasz. Végül az első három órát Alessio Lorandi, a Trident olasz versenyzője zárta az élen 1:30.797-tel, megelőzve az MP Motorsport finnjét, Niko Karit és a Trident másik pilótáját, Pedro Piquet-t, akik már nem tudtak 1:31-en belülre kerülni.

Az első tíz sorrendjét a délelőtt folyamán Dorian Boccolacci (MP Motorsport), Juan Manuel Correa (Jenzer Motorsport), Simo Laaksonen (Campos Racing), Jake Hughes (ART Grand Prix), Leonardo Pulcini (Campos Racing), Callum Ilott (ART Grand Prix) és Nikita Mazepin (ART Grand Prix) tették teljessé.

Az ebédszünetig már csak fél óra volt hátra, amikor félbe kellett szakítani a körözést, ugyanis Leonardo Pulcini megállt a pályán a Campos gépével.

Délután már ideálisabb körülmények között folytathatták az elsősorban a hosszabb versenyszimulációkra és a rajtgyakorlatokra összpontosuló munkát a versenyzők és az alakulatok, amelyet az első óra végén egy újabb piros zászlós fázis zavart meg, amelyet a délelőtti etapot az élen záró Lorandi okozott azzal, hogy kicsúszott a 9-es kanyarnál. Ezek után még egyszer, öt perccel a kockás zászló megjelenése előtt volt szükség a gyakorlás megszakítására - ezúttal Jake Hughes került pályán kívülre, az 5-ös kanyarnál.

A második háromórás etapot Antoine Hubert zárta az első pozícióban - az ART Grand Prix-s versenyző 1:30.449-es ideje azonban csak valamivel több mint két századmásodperccel volt gyorsabb, mint az MP Motorsporthoz frissen csatlakozott Boccolacci körideje, de még a harmadik legjobb időt megfutó Pulcini is egy tizeden belül volt a franciához képest.

Lorandi a megállás ellenére negyedik lett, majd jött a camposos Laaksonen és két Trident-pilóta, név szerint Giuliano Alesi és a délután folyamán a legtöbb, szám szerint 49 kört teljesítő Piquet a sorrendben. A TOP-10 Mazepinnel, Ryan Tveterrel (Trident) és Karival lett teljes.

28

A második nap sem indult éppen egyszerűen, ugyanis az éjszakai eső lemosta a pályát teljesen, így az aszfalt tapadása ismét rosszabbá vált - emiatt a versenyzők eleinte az esős gumikon hagyták el a depót, de valamivel később, ahogy száradt a pálya, a slick abroncsok is előkerültek.

Mindenesetre a második nap délelőtti etapját sem úsztuk meg félbeszakítás nélkül, ugyanis Hubert az ART Grand Prix gépével megállt az 5-ös kanyarnál, mielőtt még az első óra végéhez érkeztünk volna.

Végül Hubert csapattársa, Callum Ilott futotta meg a legjobb időt az első három órában - azonban a brit pilóta 1:31.998-as köre jóval lassabb volt azoknál az időknél, amelyeket a versenyzők az első napon futottak, de ebben nyilván közrejátszott a körülmények változása. A francia együttes pedig kibérelte az első három helyet, mert Hubert a második, Mazepin meg a harmadik helyen végzett.

Pulcini, Boccolacci, a délelőtt során a legtöbb (46) kört teljesítő David Beckmann (Jenzer Motorsport), Alesi, Laaksonen, Kari és Joey Mawson (Arden International) egészítették az első tízet ezúttal az első három mögött.

Azonban a délutáni etap során már minden szempontból ideális körülmények között dolgozhattak a csapatok, ugyanis a körözést sem az időjárás, sem pedig a piros zászló felbukkanása nem zavarta meg. Ellenben a sorrend számottevő mértékben változott.

Pulcini bizonyult az etalonnak ugyanis egy 1:30.255-tel, amely minden emberi számítás szerint a tesztsorozat leggyorsabb köre volt. A Campos olasz versenyzőjét több mint két tizedes lemaradásban Piquet követte, míg a képzeletbeli dobogó legalsó fokára Hughes "állhatott fel", megelőzve csapattársát, Hubert-t, aki a maga 59 körével a legszorgalmasabb pilótának bizonyult. Kisebb meglepetésre Tatiana Calderón lett az ötödik a Jenzer gépével, Ilott és Alesi előtt zárva. A TOP-10-be még a két MP-s versenyző, Kari és Boccolacci, valamint Laaksonen verekedték be magukat.

Még egy gyakorlás vár a GP3-as csapatokra és pilótákra az éles versenyszezon kezdete előtt - erre Bahreinben fog sor kerülni, április 17-18-án.