F1 - GASLY ÚJRA NYERT A JAPÁN SUPER FORMULÁBAN!

A Red Bull protezsáltjának Motegi után Autopolisban sem volt ellenfele - a francia Pierre Gasly így már második a bajnokságban!

Magyar idő szerint vasárnap hajnalban, a japán Super Formula-bajnokság idei ötödik, autopolisi fordulóját kisebb fejvakarás előzte meg, ami a gumikat illeti. Ugyanis az előző helyszínen mutatkozott be a Yokohama új gumikeveréke, a lágy gumi, s ezáltal a csapatoknak még nincs túl sok tapasztalatuk erről. Emiatt a mezőny döntő többsége a közepes abroncsokon vágott neki a futamnak.

Az élmezőnyből pedig csupán Pierre Gasly tette le a voksát a lágy abroncs mellett. Ennek köszönhetően a franciának jobb volt a tapadása a rajtnál, így az ötödikről előrejött a második helyre, felzárkózva a pole pozícióból induló Tomoki Nojiri mögé.

Azonban a tavalyi GP2-es bajnok nem talált fogást Nojirin, ezért az 54 körös verseny 23. körében kijött a depóba közepes abroncsokért. Ez pedig kulcsmomentum volt a versenyben, ugyanis Gasly annyira gyors volt ezeken a Yokohamákon, hogy amikor Nojiri a 38. körben kilátogatott a pitbe kerékcserére, másodpercekkel a francia mögött tért vissza a pályára.

Nojiri pedig már utolérni sem tudta Gasly-t, ugyanis nem sokkal később összeütközött a korábbi Forma-1-es honfitársával, Kamui Kobayashival, így még egyszer ki kellett jönnie a bokszba egy vadonatúj orrkúpért.

Így Gasly könnyedén szerezte meg zsinórban a második Super Formula-győzelmét Motegi után, ezzel pedig a bajnokságban is jelentősen előrébb jött: már a második, s csak öt ponttal van elmaradva az éllovas Hiroaki Ishiurától. A dobogóra még a korábbi Forma-3-as Európa-bajnok és Formula-E-futamgyőztes Félix Rosenqvist, valamint Kazuya Oshima állhattak fel.

Ishiura a negyedik helyen végzett, mögötte a pontszerzők névsorát Yuji Kunimoto, Kazuki Nakajima, Kobayashi és Jann Mardenborough tette teljessé. A WEC-sztár André Lotterer felfüggesztéshiba miatt már az első körben betlizett, de ennek ellenére továbbra is negyedik a pontversenyben.

A bajnokság két hét múlva a Sportsland SUGO pályán folytatódik.

Az autopolisi verseny végeredménye:

Poz. # Versenyző Autó / Motor Kör Idő Hátrány
Karosszéria: SF14  / Gumi: Yokohama (S = lágy gumi; M = közepes gumi)
Leggyorsabb kör: Jann Mardenborough (ITOCHU ENEX TEAM IMPUL SF14, #20) 1:30.197 (33./54.)