SCE - MOLNÁR BENDEGÚZ PARÁDÉZOTT A HUNGARORINGEN

p1000386.JPG

Oldalunk legutóbbi interjúalanya, a GFS Racing Team színeiben versenyző Molnár Bendegúz remekül helyt tudott állni a Hungaroringen, a kezdeti nehézségek ellenére. A pontszámokat illetően azonban Bernula István volt a legeredményesebb a hétvégén, így ő vezeti a bajnokságot.

Nem csak a Kamion Európa-bajnokság mezőny, hanem a Swift Cup Europe-é is ellátogatott a hétvégén a Hungaroringen. Ebben a szériában viaskodik legutolsó interjúnk alanya, Molnár Bendegúz is, akinek példaképe a WTCC-ben versenyző Michelisz Norbi, mint tudjuk. Az idei 5. fordulóra nem kevesebb, mint 39 pilóta nevezett be!

Az edzéseken Csik János volt az úr, Molnár műszaki gondokkal küszködött

Az első és a második szabadedzésen is a GFS Racing Team pilótája, Csik János volt a leggyorsabb az #550-es Suzukival. Az előbbi tréning eredményéről annyit tudni még, hogy Forrai Gábor lett a második, Max Wimmer előtt.

Molnár Bendegúz a gyakorlásokon csak a 9. és a 10. pozíciókat tudta megkaparintani, miután munkáját műszaki gondok hátráltatták.

Csik fölényesen nyerte az időmérőt, Molnár Bendegúz kálváriája folytatódott

Az időmérő edzésen Superpole szakaszában is oktatott a GFS Racing Team magyarja, Csik János, ugyanis 2:14.951-es idejével 6 és fél tizedet vert a második helyen záró apexes pilótára, Forrai Gáborra, akitől Bernula István csak 53 ezreddel maradt el. Az 4-5. helyen is két GFS-pilóta zárt Mészáros Gábor és Balogh Bence személyében. Utánuk a BZ Racing versenyzője, Balogh Zoltán lett a hatodik, megelőzve négy osztrák indulót: Max Wimmer, Marcel Kraillert, Stefan Artnert és az 5 helyes rajtbüntetésével a 10. helyet megszerző Keijo-Keke Platzert.

Molnár Bendegúzéknál pedig nem lett jobb a Swift, sőt, a kvalifikáció folyamán talán még nagyobb volt a baj, így csak 14. lett. Azonban órákkal később a magyar versenyző édesapja egy facebookos videóüzenetben megerősítette, hogy a GFS szerelői megtalálták a problémát, amely egy megtört kábel volt. Így az #548-as versenyző nyugodtabban készülhetett az első megmérettetésre.

A Superpole eredménye itt, az időmérőé pedig itt érhető el.

1. futam: Csik idén negyedjére nyert

14055015_562738950576680_7287306217998232277_n.jpgSzombat délután pedig sor is került a suzukisok versenyére, közel 40 Swifttel a rajtrácson.

A pole-ból Csik János remekül kapta el a rajtot, az egyes kanyarban senki sem volt veszéllyel az elsőségére. Ráadásul pár kör után egy kisebb előnyre is szert tett, Bernula István és Forrai Gábor előtt, akik között helycsere történt.

A verseny végére aztán az első helyért is komoly harc alakult ki, ugyanis az utolsó körben Bernula István megpróbálta megelőzni Csik Jánost, ám ezt többszöri kontakt után sem sikerült végrehajtani.

Így a hungaroringi első futam első helyéért járó serleg Csiké lett, aki idén negyedjére tudott győzni. Bernula pedig második lett.

Tőlük körülbelül 1.5 másodpercre lemaradva, a 3. helyen futott be a verseny leggyorsabb körét megfutó Forrai Gábor, akit Balogh Bence igencsak kicsi követési távolsággal kísért be a célba. A Salzburgringen győzedelmeskedő Mészáros Gábor ezúttal ötödik lett, Balogh Zoltánt megelőzve.

A futam izgalmait pedig nem csak az 1., valamint a 3. helyért vívott küzdelmek jelentették, hanem Molnár Bendegúz felzárkózása is. A RaceStar idei győztese a 14. helyről bravúros előremenetelést bemutatva a 7. helyen ért célba, amely az előre kitűzött céloknak megfelelő eredmény volt, ugyanis így a fordított rajtrácsos, második versenyre magához ragadta a pole pozíciót.

Max Wimmer legjobb osztrák pilótaként a nyolcadik helyen ért célba, amely a Felix Wimmer Motorsport versenyzőjének pole-t ért a soron következő összecsapásra. Rajtuk kívül még Krailler, Platzer, Artner, Borsi, Straub, Benyó és Fekete ért célba a pontszerző zónában.

Az 1.3-asok mezőnyében Hefler Róbert - Zoltán Kevin - Kovács Kolos sorrend alakult ki az első hármat illetően.

Az első futam végeredménye ezen a linken érhető el.

Molnár Bendegúz rajt-cél győzelmet aratott a 2. futamon!

Vasárnap délelőtt megrendezésre került a második futam is. A pole-ból az osztrák Max Wimmer rajtolhatott, Molnár Bendegúz pedig mellőle.

14079852_563086393875269_6708786408880142130_n.jpgA piros lámpák kialvását követően helycsere történt kettejük között, mellyel Molnár Bendegúz az élre tört. Az #548-as rajtszámú Suzuki versenyző pedig a kockás zászlóig meg tudta őrizni a vezetést, megszerezve idei harmadik győzelmét.

Előnye pedig a futam folyamán végig 2-2.5 másodperc volt, de a végén már valamilyen elkezdett spórolni, így végül 1.7 másodperccel előbb ért célba, mint a második helyen záró Balogh Zoltán, aki Mészáros Gáborral vívott kemény harcot ezért a pozícióért.

A dobogósokat Bernula István követte a negyedik helyen, megelőzve Forrai Gábort, valamint a pole-ból induló Max Wimmert. Keijo-Keke Platzer a 7. lett Balogh Bence, Borsi Gergő és Marcel Krailler előtt. A pontszerzők névsora C. Zellhoferrel, Straubbal, Wiesmeierrel, Haselsteinerrel és Eibisbergerrel egészült ki. A szombati győztes, Csik János csak a 35. lett műszaki hiba okán, de legalább a leggyorsabb körért járó egy pontot a magáénak tudhatta.

A 1.3-asok kategóriáját ezúttal Zoltán Kevin nyerte meg, Kovács Kolos és Körmőczi Balázs előtt.

A második verseny eredménye ezen a linken érhető el.

Bernula István győzelmével zárult a hungaroringi hétvége

14054115_563166297200612_3925740387555425183_n.jpgVasárnap délután pedig a 3., egyben utolsó futammal folytatódott a program. Az első sorból Keijo-Keke Platzer és Balogh Bence indulhatott.

Az első körök folyamán voltak bőven helyezkedések, melyeket követően az 5. helyről rajtoló Bernula István állt az élre, és onnantól kezdve érinthetetlennek bizonyult a 12 körös távon. Végül futamgyőzelemmel zárhatta a hétvégét.

Mögötte azonban éles csata zajlott a második helyért Mészáros Gábor és Molnár Bendegúz között. Volt olyan pillanat, amikor koccant is a két autó, végül előbbié lett az "ezüstérem", 0.2 másodperces előnnyel. Így hármas GFS-győzelem született.

A negyedik helyen az apexes Forrai ért célba két osztrák, Platzer és Wimmer előtt. Balogh Bence a második rajtkockát csak egy 7. helyre tudta váltani, Krailler és Borsi Gergő előtt célba érve. A legjobb tíz Christoph Zellhoferrel zárult. Ponto(ka)t pedig még Martin Zellhofer, Artner, Csik, Fekete és Oliver Müller tudott gyűjteni. A leggyorsabb kör Csik Jánosé lett.

Az 1.3-as géposztályban pedig Fodor Árpád győzedelmeskedett, Kovács Kolos és Zoltán Kevin előtt.

A harmadik futam végeredménye itt lelhető fel.

A Swift Cup Europe idei szezonjában már csak egy versenyhétvége van hátra, amely október 14-16. között kerül majd megrendezésre, úgyszintén a Hungaroringen. A háromfutamos víkenden pedig Bernula István, Molnár Bendegúz, Csik János és Forrai Gábor küzdenek majd meg a bajnoki címért. Egy biztos, kemény küzdelem lesz majd köztük.

Fotó: Braking News F1, Swift Cup Europe / Facebook (Speedlight PA)