F1 - A LOTUS MEGVERTE A MERCEDEST A MÁSODIK TESZTNAPON!

Nagy meglepetésre nem a Mercedes, hanem a Lotus zárt az élen a barcelonai kollektív teszt második napján. Jolyon Palmer, az enstone-i gárda tartalékja a szuperlágy abroncsokon tudott a német márka elé keveredni.

Jolyon Palmer, a Lotus teszt- és tartalékpilótája nyerte a szezonközi kollektív teszt második és egyben utolsó napját Barcelonában. A brit E23-asára az utolsó órában került fel a friss szuperlágy szett, ennek betudhatóan tudott 0,417 másodperccel a második pozícióban záró, a nap folyamán szinte végig vezető pozícióban tartózkodó Pascal Wehrleint, aki a Mercedesszel 137 kört ment. Palmerral kapcsolatban még annyit érdemes megemlíteni, hogy a körideje 1,7 szekundummal maradt el Nico Rosberg tegnapi űridejétől.

A harmadik helyen Pierre Gasly zárt, aki 75 kört pakolt bele a Red Bull versenygépébe. A francia mögött zárt a McLaren-Hondával Jenson Button, aki sokáig volt a harmadik helyen, de végül egy pozíciót veszített, viszont a brit 2009-es világbajnok 100 kört tudott teljesíteni, ami ígéretes a wokingi istálló jövőjére előrevetítve.

A Williams a mai napon is eléggé takarékoskodott a körszámokkal, de ennek ellenére az ötödik helyen zártak a grove-iak, akik ma Alex Lynnt, a tesztpilótájukat ültették be az FW37-esbe. A brit versenyzőt Esteban Ocon követte a Force Indiával a hatodik pozícióban. Csak a hetedik lett a Ferrarival a tesztversenyző Esteban Gutiérrez, ám a mexikói 119 kört tudott belepakolni a vörös paripába.

Utolsó előtti lett a Toro Rosso és Carlos Sainz, igaz 126 körnél állt meg a hazai pályán kőröző spanyol, ami megbízhatóság terén jót jelent a faenzai istálló számára. Az utolsó pozíció a Sauberé lett, ami igen nagy pofára esésnek bizonyul a tegnapi második helyhez viszonyítva, noha Raffaele Marciello a nap elején hibázott, emiatt a piros zászló is előkerült egy rövid időre, de ennek ellenére 75 kört tudott abszolválni az olasz ifjonc.