WTCC - LOEB NYERTE A KÁOSZTESZTET ARGENTÍNÁBAN, MICHELISZ 11.

Sebastian Loeb nyerte az Argentin Nagydíj pénteki 30 perces tesztjét a Citroennel megelőzve két csapattársát, Yvan Mullert és a hazai közönség előtt versenyző bajnoki címvédő "Pechito" Lopezt. Michelisz Norbert a 11. lett. Azonban Argentínában korántsem volt minden rendben, konkrétan elszállt az időmérés, így a 30 perces úgynevezett nulladik szabadedzésből értelmetlen körözgetés lett.

Nem indult zökkenőmentesen az argentin szezonnyitó hétvége, ugyanis elszállt az időmérés, sem a neten, sem a helyszínen nem lehetett látni a köridőket, ennek oka a hivatalos tájékoztatás szerint egy hálózati rendszerbeli hiba volt. Ez rossz debütálás volt az új időmérést végző cég, a francia Its-Chrono részéről, amely erre az évre váltotta le a brit MST Systemst. Ennek fényében nem is volt meglepő, hogy a helyszínen tartózkodó Stefan Ziegler még percek múlva sem tudta megmondani, hogy például hányadik helyen végzett Michelisz Norbi.

A 30 perces teszt nedves pályán zajlott, ennek ellenére minimum a pilóták jelentős része slick abroncsokon hagyta el a bokszot. Már az első szakaszban megszerezte a vezetést Sebastien Loeb a C-Elyseével, s innentől kezdve verhetetlen volt a fennmaradó időben a kilencszeres rali-bajnok francia. A Citroen pedig ott folytatta az idei esztendőt, ahol tavaly abbahagyta, ugyanis a második és a harmadik helyen is a francia márka versenyzői végeztek, Yvan Muller és José Mária Lopez személyében. Az első nem-citroenes pilóta a negyedik helyen záró Tiago Monteiro lett, ám az ő hátránya már 1,8 másodperc volt a tavalyi bronzérmeshez képest. Az összes Citroen az első hatban zárt, mivel Ma Qing Hua lett az ötödik és a privát autóval Mehdi Bennani a hatodik. A Citroeneket követte a legjobb Chevrolet-pilóta, aki ezúttal Hugo Valente lett a maga hetedik helyével, mögötte zárt a legjobb ladás személyében James Thompson a nyolcadik pozícióban.

Michelisz Norbert a 11. helyen zárt, ő lett a harmadik legjobb hondás, ugyanis előtte végzett a lábfájásokkal küzdő Borkovic is, igaz, csak három ezredmásodperccel.

A különbségek a felszáradó pálya miatt nem mérvadóak, majd akkor lehet csak biztosabbat tudni, ha kiegyensúlyozottak lesznek a körülmények.

Végeredmény (0. szabadedzés / teszt):

1. Sebastien Loeb francia #9 Citroen C-Elyseé 1:54.132
2. Yvan Muller francia #68 Citroen C-Elyseé 1:54.408 + 0,276 mp.
3. José Mária Lopez argentin #37 Citroen C-Elyseé 1:54.831 + 0,699 mp.
4. Tiago Monteiro portugál #18 Honda Civic 1:55.813 + 1,781 mp.
5. Ma Qing Hua kínai #33 Citroen C-Elyseé 1:55.978 + 1,846 mp.
6. Mehdi Bennani marokkói #25 Citroen C-Elyseé 1:56.058 + 1,926 mp.
7. Hugo Valente francia #7 Chevrolet Cruze 1:56.159 + 2,027 mp.
8. James Thompson brit #15 Lada Vesta 1:56.200 + 2,068 mp.
9. Tom Chilton brit #3 Chevrolet Cruze 1:56.321 + 2,189 mp.
10. Dusan Borkovic szerb #98 Honda Civic 1:56.435 + 2,303 mp.
11. Michelisz Norbert magyar #5 Honda Civic 1:56.438 + 2,306 mp.
12. Stefano D'Aste olasz #26 Chevrolet Cruze 1:56.734 + 2,602 mp.
13. Tom Coronel holland #4 Chevrolet Cruze 1:56.934 + 2,802 mp.
14. Robert Huff brit #12 Lada Vesta 1:56.964 + 2,832 mp.
15. Gabriele Tarquini olasz #2 Honda Civic 1:57.107 + 2,975 mp.
16. Rickard Rydell svéd #19 Honda Civic 1:57.352 + 3,220 mp.
17. John Filippi francia #27 Chevrolet Cruze 1:57.587 + 3,455 mp.
18. Grégoire Demoustier francia #11 Chevrolet Cruze 2:01.487 + 7,355 mp.

A versenyhétvége holnap folytatódik 12:45-től az első, 15:00-tól a második szabadedzéssel, az időmérő edzést 19:00-tól rendezik meg, amikor is kiderül az idei első pole-tulajdonos kiléte.

Fotó: Sebastien Loeb