2019. jan. 22., 08:20:00 - Szerző: KovatsOliver

Ötödikként csapatként a Sauber is ismertette, mikor mutatja be az idei autóját.

Tovább

KESZTHELYI ISMÉT PONTOKAT SZERZETT, TICKTUMNAK NINCS MÁR ESÉLYE A BAJNOKI CÍMRE

vivienkeszthelyi_f3asianchampionship_winterseries_round2_sepang_3.JPG

Egy hétnyi szünet után máris folytatódott az ázsiai Forma-3 téli szériája, az első sepangi versenyhétvégével, aminek folyamán a mezőny egyetlen magyar érdekeltsége, Keszthelyi Vivien annak ellenére elcsípett újabb néhány pontot, hogy technikai problémák is hátráltatták őt. Ellenben Daniel Ticktum bajban van, ugyanis egy, még az előbbinél is feledhetőbb hétvégével már a matematikai esélyét is elbukta a bajnoki címet és a hőn áhított F1-es szuperlicensz-pontokat illetően, de David Schumachernek sem termett sok babér Malajziában.

Tovább

ROC - ELŐSZÖR HOZOTT MEXIKÓI GYŐZTEST A BAJNOKOK TORNÁJA

RoC 2019: Bajnokok Tornája

winner_benito_guerra_mex_celebrates_during_the_race_of_champions_on_sunday_20_january_2019_at_foro_sol_mexico_city_mexico_1309.JPG

Mondhatni meglepetés eredmények sorozatát hozta a 2019-es Bajnokok Tornája (RoC) Mexikóban: egy helyi versenyző, Benito Guerra lett a Bajnokok Bajnoka, miután a döntőben felülkerekedett Loïc Duvalon – korábban még sosem volt mexikói győztese az eseménynek.

Tovább

TCR - ENGSTLER FIA DUPLÁZOTT, HUFF DOBOGÓS SEPANGBAN

A hétvégén megrendezték az újonnan induló maláj TCR-széria első versenyhétvégéjét a korábban az F1-es Maláj Nagydíjnak is otthont adó sepangi pályán: mindkét verseny a korábbi WTCC-futamgyőztes, Franz Engstler fiának, Luca Engstlernek a győzelmét hozta, miközben a 2012-es túraautó-világbajnok, Rob Huff a pályatanulás közben elcsípett egy dobogós eredményt.

Tovább

WTCR - NEM LESZ 2019-BEN GYÁRI TÁMOGATÁSÚ PEUGEOT-CSAPAT

img_5730.JPG

Eric Néve, a DG Sport Compétition csapatmenedzsere egy interjúban elárulta, hogy a WTCR-t illetően „a Peugeot kihúzta a dugót a konnektorból”. A belga csapat más alternatívák után néz jelenleg.

Tovább

ROC - CSAK KRISTENSENÉK TUDTÁK MEGÁLLÍTANI SCHUMACHERÉKET

RoC 2019: Nemzetek Kupája

podium_0693.JPG

Gyakorlatilag egy hajszálon múlt, hogy összejöjjön a hetedik Vettel-Schumacher győzelem is a Nemzetek Kupáján, de végül a fináléban a Tom Kristensen, Johan Kristoffersson alkotta északi csapat jobbnak bizonyult a németeknél.

Tovább

TOM CORONELÉK MAJDNEM KIESTEK, DE VÉGÜL BEFEJEZTÉK A DAKART

Az utolsó előtti napon majdnem fuccsba ment a Dakar-rali a WTCR mókamestere, Tom Coronel és testvére, Tim számára, de végül meglátták a kockás zászlót. A 41. viadalt egyébként Nasser Al-Attiyah és Matthieu Baumel nyerték, míg a Szalay Balázs–Bunkoczi László páros a 20. helyen ért célba.

Tovább

F1 - KUBICA „ÚJONCKÉNT” TÉR VISSZA A FORMA-1-BE

Robert Kubica – aki 8 évnyi kihagyást követően, a Williams színeiben fog visszatérni a száguldó cirkuszba – úgy érzi, hogy sokkal inkább újoncként, mintsem tapasztalt versenyzőként és korábbi nagydíjgyőztesként lesz ott a rajtrácson, annyit változott a sportág 2010 vége óta.

Tovább

FEM - LEHETŐSÉGEKKEL FOGJÁK DÍJAZNI A LEGJOBBAKAT

A Forma-3-as Európa-bajnokság hamvaiból, a 2019-es év erejéig feltámasztott Formula European Masters egészen egyedülálló módon fogja díjazni a legjobb indulókat: aki a legjobbnak bizonyul, az akár egy DTM-futamrészvételig is eljuthat!