WEC - LOPEZÉK DRÁMÁJA UTÁN ALONSÓÉK ÚJRA NYERTEK LE MANS-BAN, ÉS VILÁGBAJNOKOK!

WEC 2018/2019: Le Mans - Futam

2019. június 16. - KovatsOliver

wec_2018-2019_rd_375.JPG

Ha a világbajnoki cím sorsa nem is, de a 87. Le Mans-i 24 órás győzelmének sorsa meglehetősen drámai módon dőlt el: Kamui Kobayashi, José Maria Lopez és Mike Conway hiába uralták az első 23 órát – kisebb hibákkal ugyan –, a siker a végjátékban úszott el, előbb egy defekt, majd egy hibás szenzor miatt. Így Fernando Alonsóval, Sébastien Buemivel és a Kazuki Nakajimával a #8-as Toyota megismételte tavalyi sikerét a Circuit de la Sarthe pályán – az egység a világbajnoki címet is zsebre vágta, így Alonso kétszeres Le Mans-i győztesként és világbajnokként vesz búcsút a szériától.

Tovább

FE - DUPLÁVAL INDUL, DUPLÁVAL ZÁRUL - ÍME, A 2019/2020-AS SZEZON VERSENYNAPTÁRA!

Bemutatták a Formula-E hatodik szezonjának menetrendjét – Budapest még nincs a helyszínek között, de már a nemzetközi sajtóban is azt pedzegetik, 2021 nyarán a fővárosunkban is tiszteletét teszi az elektromos formulaautó-bajnokság.

Tovább

WEC - KOBAYASHIÉK A POLE-BAN, ALONSÓÉK FELZÁRKÓZTAK

WEC 2018/2019: Le Mans - 2-3. időmérő edzés

Mondhatni, helyreállt a világ rendje, és a két Toyota kibérelte az első sort a 87. Le Mans-i 24 órásra – habár a privát alakulatok tudták tartani a lépést a gyári csapattal.

Tovább

F1 - A FERRARI NEM FELLEBBEZÉSSEL TÁMADJA MEG AZ FIA DÖNTÉSÉT

Habár a Ferrari végül nem nyújtott be fellebbezést a Kanadai Nagydíj végeredménye ellen, nem adta fel a saját igazságukért vívott harcot. Egy másik kiskapun keresztül próbálkoznak az olaszok.

Tovább

WEC - LÁTVÁNYOS BALESET UTÁN A #7-ES TOYOTA VEZETI AZ IDŐMÉRŐT

WEC 2018/2019: Le Mans - 1. időmérő edzés

wec_2018-2019_rd_073.JPG

Bizarr balesetet láthattunk, főszerepben az LMP1-es, valamint az LMP2-es kategória első helyezettjével – ennek ellenére Kobayashi az élre tudta repíteni a #7-es Toyotát, viszont a japánokkal egyelőre egy-két privát alakulat is fel tudja venni a harcot. Emiatt Alonsóék megint csak negyedikek lettek

Tovább

WEC - KOBAYASHIÉK NYITOTTAK AZ ÉLEN LE MANS-BAN

WEC 2018/2019: Le Mans - Szabadedzés

Alonsóék csak a negyedikek, a Toyotánál veszélyesnek érzik az SMP Racinget.

Tovább

FORDDAL IS DOBOGÓN TIM GÁBOR

Az Eger Rallye-n bezsebelt maximális pontszám és győzelem után Miskolcon kiesett vezető helyről Tim Gábor, így nagyon fontos volt a jó szereplés Székesfehérváron. Végül a Tim-Timár páros dobogóra állhatott a Rallye2 bajnokság harmadik futamán, bár az utolsó pillanatban autót kellett találniuk, hogy rajthoz állhassanak.

Tovább

ETRC - EXKLUZÍV: MOLNÁR BENDEGÚZ MÉGSEM AZ OXXO PILÓTÁJA LETT 2019-BEN

Sokaknak feltűnhetett, hogy habár már egészen korán bejelentették, hogy 2019-ben Molnár Bendegúz a kamion Európa-bajnokságban áll rajthoz az OXXO Hungary Truck Racing Team csapatával, a tél folyamán egyre nagyobb csend övezte a projektet. Majd a csapatot nem is láthattuk a bajnokság nevezési listáján, ahogyan a misanói hétvégén sem. Azonban a Braking News Motorsportnak adott exkluzív interjújában tisztázta a helyzetet a 21 éves pilóta.

Tovább

WTCR - FINN SZABADKÁRTYÁS LESZ A ZÖLD POKOLBAN

A német TCR aktuális éllovasa szabadkártyásként csatlakozik a mezőnyhöz a túraautó-világkupa (WTCR) idei ötödik, németországi versenyhétvégéjére. Antti Buri lesz az első finn pilóta a bajnokság történetében.