"Szenvedélyünk az autósport!"

BRAKING NEWS MOTORSPORT

WTCR - A CSAPATUTASÍTÁSOK VERSENYE: LYNK&CO 1-2 AZ UTOLSÓ FUTAMON, MICHELISZ DOBOGÓN

WTCR 2019: Zandvoort - 3. futam

2019. május 19. - KovatsOliver

Újabb unalmas versenyre lehetett számítani a WTCR hollandiai hétvégéjén, de végül egészen más fordulatokat hozott a zárás: jóllehet, ezúttal sem a pályán voltak a legnagyobb izgalmak, hanem sokkal inkább a boxfalon és a rádiókommunikációban. A Lynk&Co hatalmas port kavaró csapatutasításokkal való kavarást követően szerzett kettős győzelmet, ahogyan Michelisz Norbert is hasonlóképpen jutott dobogóra egy újabb elrontott rajtot követően.

Tovább

F1 - POLITIKAI OKOKBÓL BUKHAT SÚLYOS MILLIÁRDOKAT A MCLAREN

Hiába indult viszonylag jól a 2019-es szezon a McLaren számára, komoly anyagi veszteséggel szembesülhet rövidesen a gárda. Az új brazil elnök ugyanis az állami olajvállalat költségvetésének megnyirbálását az F1-es szponzoráció megszüntetésével kezdené.

Tovább

WTCR - GUERRIERI NYERTE A MÁSODIK FUTAMOT, KETTŐS DOBOGÓT SZERZETT AZ SLR-VW

WTCR 2019: Zandvoort - 2. futam

Marokkó, Magyarország és Szlovákia után Hollandiában sem maradt nyeretlen a Münnich Motorsport, ugyanis Guerrieri behúzta a fordított rajtrácsos versenyt, a Sébastien Loeb Racing és a Volkswagen pedig rögtön két autóval kezdte meg a dobogógyűjtést 2019-ben. Michelisz egy pozíciót javított a rajthelyéhez képest, míg Tassi Attila számára már az első körben befejeződött a futam.

Tovább

WTCR - LÓVÁ TETT MINDENKIT A LYNK&CO, MICHELISZNEK ESÉLYE SEM VOLT MULLERÉK ELLEN

WTCR 2019: Zandvoort - 2. időmérő edzés

Hiába próbálták visszafogni a négy Lynk&Co-t a BoP hirtelen megváltoztatásával, a kínai autók taroltak a vasárnapi időmérő edzésen is. Yvan Mulleré a pole, mögötte Ehrlacher és Björk zárt, míg Michelisz Norbert negyedik lett – a magyar hiába futotta meg ezredre pontosan a Q2-es idejét, nem tudta felvenni a kesztyűt a kékekkel.

Tovább

DTM - RÉGI PÁLYA, ÚJ GYŐZTES: ELŐSZÖR NYERT PHILIPP ENG

DTM 2019 Zolder: 1. időmérő edzés, 1. futam

2002 óta először láthatott a zolderi közönség német túraautó-bajnoki (DTM) futamot, aminek a végeztével a biztonsági autó pályára lépésének köszönhetően új győztest avathatott a sorozat, Philipp Eng személyében. Az osztrák élete első győzelmét Charly Lamm-nak ajánlotta.

Tovább

WTCR - BOP-BOTRÁNY, BJÖRK-SIKER ÉS MICHELISZ-PECH A ZANDVOORTI SZOMBATON

WTCR 2019: Zandvoort - 1. időmérő edzés, 1. futam

Habár a verseny meglehetősen egysíkúra sikeredett, nem lehetne azt mondani, hogy teljesen eseménytelenül telt a szombati nap Hollandiában. Az első WTCR-időmérőn megsemmisítő vereséget mért ellenfeleire a Lynk&Co, ami miatt azonnali hatállyal módosítottak a BoP-n – azonban a svéd-kínai csapat így is kettős győzelemmel kezdte a hétvégét: Thed Björk idén másodjára pezsgőzhetett a dobogó tetején, amivel visszakerült a bajnoki címért vívott küzdelembe. Eközben Micheliszéknek Tiago Monteiro kicsúszása tett keresztbe, de a hyundaios a versenyen sem volt sokkal szerencsésebb.

Tovább

WTCR - VAJON IDÉN IS ZANDVOORT LESZ MICHELISZÉK MUMUSA?

WTCR 2019: Zandvoort - Előzetes, 1-2. szabadedzés

Egyelőre több jel is arra mutat, hogy a Hyundainak nem kell tartania a tavalyi katasztrófa megismétlődésétől, de az első nap után még azt is nehéz megállapítani, hogy egyáltalán milyen erősorrendet szolgáltat a zandvoorti hétvége a BoP és a súlykompenzációk változását követően. Tassi- és Björk-elsőség, Michelisz-3. hely, „teljes képtelenség” és teafüves jósolgatás – avagy így indult a túraautó-világkupa negyedik hétvégéje 2019-ben.

Tovább

FE - ZÖRÖG A HARASZT: MORTARA MARADHAT MASSA MELLETT, EVANS PEDIG A JAGUARNÁL

Egyre több nyilatkozat és spekuláció lát napvilágot a 2019/2020-as Formula-E-szezon kapcsán, most, hogy az aktuális idény a végéhez közeledik. Ha minden igaz, akkor a Venturi felállása változatlan marad, ahogyan Evans helye is biztos a Jaguarnál.