BRAKING NEWS MOTORSPORT

TCR EU - MICHELISZ IDÉN ELŐSZÖR VERSENYEZ A M1RA-VAL

2018. okt. 15., 11:45:00 - Szerző: KovatsOliver

img_7498.JPG

Újra saját csapata, a M1RA színeiben láthatjuk versenyezni Michelisz Norbit – a magyar versenyző a TCR Európa-kupa barcelonai fináléján lesz Nagy Dániel csapattársa.

Tovább

F3 - BOTRÁNY, ÉSZT BELHÁBORÚ ÉS SZÁNDÉKOS ÜTKÖZÉS?

Noha első látásra egy ártatlan versenybalesetnek tűnt Jüri Vips és Ralf Aron koccanása a Forma-3-as Európa-bajnokság utolsó futamán a Hockenheimringen, úgy tűnik, hogy ennek hátterében azért ennél több van… Szándékos ütközés? Ki tudja…

Tovább

WEC - FORDULT A KOCKA: A #7-ES TOYOTA LEGYŐZTE ALONSÓÉKAT FUJIBAN

WEC 2018/2019: Fuji - Futam

Figyelembe véve azt, hogy a #8-as Toyota az élről, a #7-es meg csak a nyolcadik helyről indulhatott, sokan Fernando Alonsóék győzelmére számítottak a hatórás versenyen Fujiban. Azonban egy biztonsági autós fázis borította a papírformát, így Lopez, Kobayashi és Conway hármasa ünnepelhetett a dobogó tetején, idén először. Az LMP2-ben a Jackie Chan DC Racing autói, a GT-kategóriákban pedig a Porschék domináltak.

Tovább

DTM - RAST ZSINÓRBAN HATODJÁRA NYERT, DE PAFFETT 2018 BAJNOKA!

DTM 2018: Hockenheimring II. - 2. futam

René Rast megállíthatatlannak bizonyult a hockenheimringi második versenyen is, azonban a hatodik győzelem sem volt elegendő a címvédéshez, Gary Paffett ugyanis egy harmadik hellyel bebiztosította második bajnoki címét a DTM-ben, és az elsőt 2005 óta!

Tovább

DTM - WITTMANN ELŐSZÖR A POLE-BAN 2018-BAN, RAST ÉS PAFFETT EGYMÁS MÖGÖTT

DTM 2018: Hockenheimring II. - 2. időmérő edzés

Első pole-ját szerezte a szezonban a kétszeres bajnok Marco Wittmann az év utolsó időmérőjén, közvetlenül a bajnokesélyesek, René Rast és Gary Paffett előtt zárva, míg Paul di Resta csak a 11. helyről vághat neki a mindent eldöntő finálénak.

Tovább

F3 - AZ ÉV ÚJONCA DOMINÁNS RAJT-CÉL GYŐZELEMMEL LETT BRONZÉRMES

Forma-3-as EB 2018: Hockenheim - 3. futam

A Forma-3-as Európa-bajnokság idei utolsó, 30. versenye Robert Shvartzman magabiztos sikerével zárult, a szériában ritkán látott, 10 másodpercnél is nagyobb fölénnyel győzte le Európa-bajnok csapattársát, Mick Schumachert, aki egy második hellyel koronázta meg az egészen hihetetlen szezonját.

Tovább

DTM - JAMIE GREENÉ AZ UTOLSÓ 2018-AS EDZÉS

DTM 2018: Hockenheimring II. - 3. szabadedzés

A bajnokság utolsó helyén álló Jamie Green elsőségével zárult a hockenheimi záróhétvége harmadik és egyben utolsó szabadedzése.

Tovább

WEC - LOPEZÉKET ELKASZÁLTÁK, ALONSÓÉK A POLE-BAN

WEC 2018/2019: Fuji - Időmérő edzés

Hiába módosították a hétvége közben is(!) a teljesítmény-kiegyenlítő rendszer paramétereit, érinthetetlenek a Toyoták Fujiban. Ennek ellenére fel van adva a lecke a japánoknak, ugyanis pole pozíciós egységüket kizárták az időmérőről, így a hatórás versenynek Fernando Alonsóék vághatnak neki az élről.

Tovább

F3 - KÜLDETÉS TELJESÍTVE: SCHUMACHER EURÓPA-BAJNOK 2018-BAN!

Forma-3-as EB 2018: Hockenheim - 2. futam

Majdnem másfél évnyi hullámvölgy után talán már maga Mick Schumacher sem hitt abban, hogy valaha felérhet a csúcsra, azonban a spái győzelmével kezdve pálforduláson esett át a formája, és a szezon második felét dominálva már az utolsó előtti versenyen dűlőre vitte a bajnokságot, és behozhatatlan előnyre tett szert.

Tovább

DTM - TÖRTÉNELMI GYŐZELMÉVEL RAST JÁTÉKBAN MARADT!

DTM 2018: Hockenheimring II. - 1. futam

DTM-történelmet írt a szombati első futamon a Hockenheimringen René Rast, ugyanis ötödik győzelmét szerezte meg sorozatban. Ezzel a német audis a bajnoki reményeit is életben tartotta, mivel Gary Paffett a negyedik, Paul di Resta meg csak a nyolcadik helyen ért célba.

Tovább

DTM - AUER A POLE-BAN, PAFFETT SZÉNÁJA ÁLL A LEGJOBBAN

DTM 2018: Hockenheimring II. - Első időmérő edzés

Kibérelte az első sort a Mercedes a szombati hockenheimi versenyre, mialatt a három bajnokaspiráns közül Gary Paffett zárt a legelőrébb, de a 2005-ös bajnok nyomában ott lesz René Rast és Paul di Resta is.

Tovább

F3 - SCHUMACHER MÁR AZ 1. KÖRBEN ÜTKÖZÖTT, TICKTUM CSÖKKENTETTE A LEMARADÁSÁT

Forma-3-as EB 2018: Hockenheimring - Első futam

Guanyu Zhou idei győzelmét és egy banális szervezői hibát hozott a Forma-3-as Európa-bajnokság utolsó, hockenheimi hétvégéjének első futama. Daniel Ticktum az 5. lett, Mick Schumacher pedig a 12. helyig tudott felzárkózni azt követően, hogy a rajt után koccant csapattársával, Marcus Armstronggal, ami miatt ki kellett jönnie a boxba új első szárnyért.