BRAKING NEWS MOTORSPORT

WTCR - TARQUINI 2018 BAJNOKA, MICHELISZ DOBOGÓVAL ZÁRTA A SZEZONT

WTCR 2018: Makaó - Harmadik futam

2018. nov. 18., 04:50:00 - Szerző: KovatsOliver

Esteban Guerrieri nyerte a WTCR 2018-as idényének idei utolsó és egyben 30. futamát, miközben Gabriele Tarquini egy 10. hellyel lett bajnok 2009 óta először, Michelisz Norbi pedig egy dobogós eredménnyel és az összetett negyedik helyen zárta az idényt.

Tovább

WTCR - VERVISCH ELŐSZÖR GYŐZÖTT A VILÁGKUPÁN, MICHELISZÉK BETLIZTEK A TÖMEGKÁOSZBAN

WTCR 2018: Makaó - Második futam

A makaói második futamon új győztest avatott a WTCR Frédéric Vervisch személyében, aki egyúttal a Comtoyou Racing első győzelmét is szállította. Scheider dobogóra állt, Muller tovább faragta a hátrányát Tarquinivel szemben, akit – Michelisz Norbival együtt – lenullázott az első kör…

Tovább

WTCR - VERNAY ELŐSZÖR NYERT MAKAÓN, MICHELISZ ÖTÖDIK AZ ELSŐ FUTAMON

WTCR 2018: Makaó - Első futam

Már a rajtnál elveszítette a vezetést Rob Huff, így a Sébastien Loeb Racing brit pilótájának még várnia kell a 10. makaói győzelemre. Azonban Jean-Karl Vernay-nek egy jó rajttal, majd egy előzéssel először állhatott fel a dobogó legalsó fokára a szűk utcai pályán, ahol a balesetekkel, valamint biztonsági autós és piros zászlós fázisokkal tarkított első futamot Michelisz Norbert a rajtpozíciójához képest egy hellyel előrébb, az ötödik helyen ért célba. Azonban a bajnoki esélyesek száma hétről kettőre redukálódott a hátralévő két versenyre: a továbbiakban Tarquini és Muller között dől el a WTCR 2018-as bajnoki címének a sorsa, Michelisz számára meg továbbra is reális cél lehet az összetett dobogó.

Tovább

FERNANDO ALONSO CSAPATA A FORMULA RENAULT EURÓPA-KUPÁBAN IS INDUL JÖVŐRE

A e-sport, a gokart és a Forma-4 után egy újabb szériában száll be a kétszeres Forma-1-es világbajnok, Fernando Alonso csapata 2019-től, nevezetesen a Formula Renault Európa-kupába.

Tovább

WTCR - HUFF DUPLÁZOTT, SCHEIDERÉ A FORDÍTOTT POLE MAKAÓN!

WTCR 2018: Makaó - Második időmérő edzés

Folytatta a remek szériáját a Makaó-menő Rob Huff, és újabb szédületes teljesítményt produkálva az első után a harmadik futamra is megszerezte a rajtelsőséget, miközben a fordított rajtrácsos pole a WTCR-újonc Timo Scheideré lett. Michelisz Norbi pedig legjobb hyundaiosként, a harmadik helyen zárta a második kvalifikációt, azaz minden esélye megvan arra, hogy dobogóra álljon.

Tovább

WTCR - ÖLES LÉPÉS A 10. GYŐZELEM FELÉ: HUFF A POLE-BAN A MAKAÓI NYITÁNYON

WTCR 2018: Makaó - Első időmérő edzés

Minden esélye megvan arra Rob Huff-nak, hogy rövidesen már tízszeres makaói győztesnek mondhassa magát: a Sébastien Loeb Racing britje ellentmondást nem tűrően húzta be a pole-t az első futamra, közel fél másodpercet adva Esteban Guerrierinek. Michelisz Norbi ismét Tarquini előtt zárt, Szabó Zsoltnak pedig nem sikerült megugrania a 105%-os limitet.

Tovább

F1 - KONZERVATÍV TAKTIKÁT VÁLASZTOTT A FERRARI A SZEZONZÁRÓRA

Forma-1 2018: Abu Dhabi Nagydíj - Gumiválasztások

A napokban a Pirelli közzétette, hogy a csapatok melyik gumikeverékből mennyit kértek a 2018-as év utolsó F1-es futamára.

Tovább

FE - ROSENQVIST MÉG EGY FUTAMRA VISSZATÉR

Meglepő bejelentéssel állt elő a Mahindra Racing csütörtökön, miszerint csúszik Pascal Wehrlein Formula-E-debütálása, aminek következtében a szezonnyitón még az indiai gárda korábbi pilótája, Felix Rosenqvist fogja vezetni az autót.

Tovább

TIM GÁBOR LÁTVÁNYOS FELZÁRKÓZÁSSAL ZÁRTA A 2018-AS SZEZONT

Tim Gábor a 2018-as szezonban teljes idényt futott a Rallye2 bajnokságban, mely összesen nyolc versenyt jelentett. A pályaversenyzésben magyar és nemzetközi bajnoki címet szerző vanyarci pilóta ugyan erősen kezdte ezt az évet, több kiesés miatt már tét nélkül versenyzett a szezonzáró Nyíregyháza Rallye-n.