F1: Bajnok lett szimulátorban Verstappen

A Red Bull Formula–1-es pilótája szimulátorban szerzett bajnoki címet, noha az utolsó fordulón legfőbb ellenfele, Kelvin van der Linde dominált.

Igazi versenyek hiányában, a globális koronavírus-járvány idején a szimulátorversenyek virágoznak, már-már megszámlálhatatlan mennyiségben indítottak különböző bajnokságokat. A Team Redline által kiírt sorozatban csakis profi autóversenyzőket indultak, és általában minden alkalommal más típusú autóval. Az utolsó, szuzukai fordulón LMP2-es autóval összesen 35-en indultak, ám végül Max Verstappent koronázták bajnokká. A Red Bull F1-es versenyzője tízből hat versenyt nyert, így 100 pontot vert legközelebbi üldözőjére, Kelvin van der Lindére, az ADAC GT Masters tavalyi bajnokára, míg a harmadik Lando Norris lett.

Mindkét versenyen az első sorból indulhattak a bajnoki esélyesek. Az első versenyen jól rugaszkodott el a rajtnál Verstappen, meg is előzte Van der Lindét, ám a következő kör elején egy kisebb kontakt következtében leszaladt a pályáról a holland, így visszaesett hetediknek, majd egy balul elsült előzési kísérlettel további két pozíciót veszített. Miután a hajrában megelőzte Richard Verschoort, a 2019-es Makaói Nagydíj győztesét, Antonio Félix da Costát, a Formula–E éllovasát, valamint Tom Dillmannt is, hatodikként ért célba, míg Van der Linde nyert Augustin Canapino többszörös argentin túraautó-bajnok és a korábbi DTM-versenyző, Daniel Juncadella előtt.

A második versenyben azonban egy harmadik hely is elég volt Verstappennek ahhoz, hogy bebiztosítsa végső elsőségét, noha duplázott Van der Linde, a második helyen pedig Norris futott be.

Az elmúlt két hét folyamán Formula–3-as, GTE, Supercars, valamint LMP2-es autókkal is versenyeztek, a második szezon részleteiről pedig a közeljövőben tehetnek bejelentést a szervezők.

A bajnokság végeredménye

There they are: the final standings of Real Racers Never Quit-Season 1� We had a blast organizing it and would like to thank all the drivers for the 6 rounds of high level SIM racing� We hope you all enjoyed it as much as we did� #RealRacersNeverQuit #TeamRedline

1,095 Likes, 14 Comments - Team Redline (@teamredlinesim) on Instagram: "There they are: the final standings of Real Racers Never Quit-Season 1� We had a blast organizing..."

Fotó: Getty Images / Red Bull Content Pool

Írta: Kováts Olivér

Még több hírért, érdekességért lájkolj minket a Facebookon, és csatlakozz a Facebook-csoportunkhoz!