BRAKING NEWS MOTORSPORT

"Szenvedélyünk az autósport!"

WTCR - VERVISCH ELŐSZÖR A POLE-BAN, MICHELISZ ÉS TASSI MÁR A Q1-BEN KIESETT
WTCR 2019: Marokkó - Második időmérő edzés

Amilyen rosszul indult, legalább annyira jól folytatódott a marrakeshi nyitóhétvége Frédéric Vervisch számára: a Comtoyou Racing audis versenyzője a szombati nullázást követően, a vasárnapi időmérő edzésen megszerezte első rajtelsőségét a WTCR-ben. Ismételten nüansznyi különbség választották el egymástól a versenyzőket, amiből ezúttal sem tudtak jól kijönni a magyar érdekeltségek: Michelisz Norbi és Tassi Attila a Q1-ből sem jutottak már tovább, mindketten a mezőny második feléből várhatják a rajtot a második és a harmadik futamon.

Frédéric Vervisch volt az első kezdeményezettje a túraautó-világkupa egyik újításának, mégpedig annak, hogy mint a Q2 győztese, ő dönthetett arról, hányadikként gördül pályára a Q3-ban. Ha minden marad a régi kerékvágásban, ezt utolsóként tehette volna meg, de végül Mikel Azcona után, másodikként teljesítette a körét.

A belga egyedüliként tudott bemenni 1:25 alá a pole pozícióról döntő, utolsó szakaszban, 1:24.721-es idejével majdnem négy tizedmásodpercet adott Yvan Mullernek, aki a szombati után a vasárnapi időmérő edzésen is a második rajtkockát szerezte meg, csapattársa, Thed Björk előtt. Legjobb hondásként Tiago Monteiro zárt negyediknek, Mikel Azcona pedig leggyorsabb cuprás pilótaként az ötödik helyet csípte el.

Yann Ehrlacher révén az első hat közé három Lynk & Co-s versenyző is bekerült, a franciának mindössze néhány századon múlt a Q3-as szereplés, akárcsak a szombati verseny győztesének, Esteban Guerrierinek, Jean-Karl Vernay-nek, Gabriele Tarquininek vagy a fordított rajtrácsos pole-t megszerző Nick Catsburgnak. A Q2-ben ott volt még Néstor Girolami és Gordon Shedden is, de be kellett, hogy érjék a 11., illetve a 12. hellyel – igaz, a Münnich Motorsport pilótájának lett volna esélye a továbbjutásra, de belehibázott a gyorskörébe, ami után le is lassított.

A magyar versenyzőknek pedig továbbra sem akar összejönni egy-egy jó eredmény: mind Michelisz Norbi, mind Tassi Attila pokolian kemény versenyeknek néznek elébe, ugyanis csak a 15. és a 22. rajtkockát tudták megcsípni. Mentségükre szóljon, hogy a vasárnapi kvalifikáció még a szombatinál is szorosabb volt, főleg a Q1-ben, ahol az első tíz három, az első tizennégy pedig öt tizedmásodpercen belül zárt, de még a 24. helyezett Johan Kristoffersson hátránya sem érte el az egy másodpercet.

Ennek áldozata lett még Augusto Farfus és Andy Priaulx – aki a Q1 alatt a falat is érintőre vette, amit az egyik visszapillantó tükre bánt – is, akik a 14. és a 17. pozícióban végeztek. A legkatasztrofálisabb helyzet pedig a Volkswagennél alakult ki, a Sébastien Loeb Racing versenyzői közül Rob Huff zárt a legelőrébb, de ő is csak a 19. lett, míg Mehdi Bennani, a már említett Kristoffersson és az újonc Benjamin Leuchter hármasa a 23-24-25. helyeken sorakozhat fel.

Defektfronton pedig nem változott a helyzet, a vasárnapi időmérő során is kaptak néhányan defektet, többek között Vervisch és az utolsóként zárt Aurélien Panis.

A második és a harmadik versenyt 17:45-ös és 19:15-ös kezdéssel rendezik meg Marokkó utcáin, mindkét futamot az Eurosport 1 sugározza élőben.