BRAKING NEWS MOTORSPORT

"Szenvedélyünk az autósport!"

PORSCHE MOBIL 1 SUPERCUP - THOMAS PREINING MÁSODIK IDEI GYŐZELMÉT ÜNNEPELTE A HUNGARORINGEN
Porsche Szuperkupa 2018 - Hungaroring

A Porsche Junior, Thomas Preining (BWT Lechner Racing) nyerte a Porsche Szuperkupa hatodik fordulóját, aminek a mogyoródi pálya adott otthont a hétvégén. Michael Ammermüller megtartotta a vezetést a bajnoki pontversenyben.

Mindenki azt firtatta a hétvégét megelőzően, hogy mennyire nagy jelentősége lesz az időmérő edzésnek a verseny kimenetele szempontjából és ennek megfelelően tényleg nagyon odatették magukat a srácok szombaton. Aki versenyzett már a Hungaroringen, az pontosan tudja, hogy egyforma autókkal a mogyoródi aszfaltcsíkon szinte lehetetlenség előzni, főleg úgy, hogy az élmezőnyt kifejezetten erős, hasonló képességű pilóták alkotják. Így nem okozott nagy meglepetést, hogy rendkívül szoros lett a szombat kora délután megtartott kvalifikáció végeredménye. A pole pozíciót idén másodszor, a 20 éves linzi születésű fiatalember, Thomas Preining szerezte meg 1:46:786-os idejével. Három tizedmásodperccel mögötte egy másik Porsche-junior, Julien Andlauer végzett, aki kereken három tizedet adott a harmadik legjobb időt elérő Zaid Ashkananinak. De Ashkanani mögött, a 4. és a 15. helyezett között csupán négy tizedmásodperc volt a különbség!

A Porsche Mobil 1 Szuperkupa a Forma-1 egyik első számú állandó betétfutama. A sorozat 1993, azaz a bajnokság kezdete óta minden évben ellátogatott a Hungaroringre. A mezőnyt szikrázó napsütés és tikkasztó hőség fogadta Magyarországon. A 14 körös verseny 12 óra 35 perckor vette kezdetét. A Hungaroringen is indult egy vendégpilóta, Lekeny György személyben, aki 2016-ban versenyzett már hazai pályán a Porsche Szuperkupában, de leginkább a magyar bajnokságból lehet ismerős a nézők számára, ahol fiával, Lekeny Márkkal együtt versenyez. Lekeny György sajnos csak az utolsó helyre tudta kvalifikálni magát, így a mezőny végéről volt kénytelen startolni.

Preining nagyszerűen kapta el a rajtot és pár kanyart követően már el is húzott üldözőitől. Mögötte viszont nagy volt a helyezkedés: Ashkanani és Andlauer kerék a keréken fordultak be az első kanyarba, amelyet követően Andlauer kiterelte egy picit Ashkananit, aki a pálya poros részére kényszerült és így nem tudott megfelelően kigyorsítani, úgyhogy Andlauer megőrizte a második helyet, Jaap van Lagen pedig kihasználta a lehetőséget és előrelépett harmadiknak. Cristopher Zoechling volt a nagy vesztese a rajtnak, aki a negyedik helyről visszacsúszott a hetedikre. Viszont Yelloly a nyolcadik pozícióból viszont feljött ötödiknek, Ammermüller pedig hatodiknak.

A mezőny eleje simán eljött, mindenféle komolyabb incidens nélkül, azonban hátrébb Philip Sager a célegyenes végén túl optimista féktávot próbált venni és beleszállt Khalid al Wahaibi autójába. A pályára hulló törmelék miatt pályára hajtott a biztonsági autó. Sagert kiintettek a boxba, majd egy kis ragasztgatást követően folytathatta a versenyt a mezőny után eredve.

A harmadik körtől folytatódhatott a küzdelem, de az újraindítás nem hozott változást az élen: maradt a Preining, Andlauer, Ashkanani, Yelloly, Ammermüller, Zochling sorrend.

Megkezdődött a szokásos vonatozás, az élen álló kettős elhúzott a többiektől, Preining előnye a verseny felénél már hét másodpercre hízott a negyedik helyen haladó Ashkananival szemben. A további pontot érő helyezésekért azonban komoly csata alakult ki: Pereira körökön keresztül nyomás alatt tartotta Ten Voordét, de a technikás pálya nem kínált sok előzési lehetőséget a versenyzőknek. A 9. körben adódott az első komoly előzési kísérlete Pereirának, amikor a célegyenes végen a holland mellé ért és a külső íven próbálkozott, autóik összeértek, de a manőver sikertelennek bizonyult. Sőt, ahelyett, hogy végre átlépett volna Larry Ten Voordén, Latorre zseniális manőverének köszönhetően még pozíciót is veszített próbálkozásával. Yelloly, Ammermüller és Zoechling között is nagyszerű küzdelem alakult ki, de helycserére nem került sor. Többen is fekete-fehér zászlót kaptak többszöri pályaelhagyásért – előbb Quaresmini, majd nem sokkal később Cerqui is utolsó figyelmeztetést kapott a versenybíráktól. Pereira az utolsó előtti körben legalább a korábban elbukott pozícióját vissza tudta szerezni Latorre-val szemben, így a 9. helyen zárt.

Preining visszavett a tempóból a verseny végére, így szoros lett a befutó, de ennek ellenére magabiztos rajt-cél győzelmet szerzett a BWT Lechner Racing színeiben, idei második győzelmét ünnepelve. Kettős Porsche Junior-elsőség született, mivel Julien Andlauer behozta másodiknak a #19-es számú Porschét. A dobogó legalsó fokára pedig Jaap van Lagen állhatott fel. Ashkanani lett a negyedik, az előző futamot megnyerő Yelloly megőrizte az ötödik helyet, Michael Ammermüller hatodikként zárt, aztán Zoechling, Ten Voorde, Pereira, Latorre és Drudi szereztek még pontot. Lekeny György a 26. helyen fejezte be a versenyt.

A Hungaroringi verseny tehát nagyjából azt hozta, amire előzetesen számítani lehetett. Rendkívül fontos volt a rajtsorrend, a rajt és az azt követő pár kanyar kínált csak lehetőséget az előrelépésre. Mivel nem szakadt túlzottan szét a mezőny láthattunk izgalmas csatákat, test-test elleni küzdelmeket a középmezőnyben, ami sokat javított a verseny színvonalán.