ROC - COULTHARD 2014 UTÁN ISMÉT A BAJNOKOK BAJNOKA

david_coulthard_gbr_driving_the_roc_car_during_the_race_of_champions_on_saturday_3_february_2018_at_king_fahad_stadium_riyadh_saudi_arabia_565.JPG

A korábbi Forma-1-es és DTM-es skót versenyző a ralivilágbajnok Petter Solberget győzte le a címért.

Szombaton, magyar idő szerint a délutáni órákban megrendezték a Nemzetek Kupáját követően a Bajnokok Tornáját, ahol már nem voltak párokban a versenyzők. A csoportmérkőzések után, a negyeddöntőre már csak nyolc versenyző maradt: a felső ágon Juan Pablo Montoya, Tom Kristensen, David Coulthard és Ryan Hunter-Reay, az alsón pedig Josef Newgarden, Johan Kristofferson, Petter Solberg és Joel Eriksson.

Kisebb meglepetésre a tavalyi tornát megnyerő és az "A"-csoportot elsöprő fölénnyel domináló Juan Pablo Montoya a ROC Buggy autókkal lebonyolított negyeddöntőben fél tizeddel kikapott a kilencszeres Le Mans-győztes Tom Kristensentől, aki ezzel revansot vett a kolumbiain a 2017-es döntőben elszenvedett vereségért. Utána jött David Coulthard és Ryan Hunter-Reay összecsapása a Vuhl 05-ösök volánja mögött, amelyet a "B"-csoportban hibátlan teljesítményt nyújtó skót versenyző nyert.

Az alsó ágon az egyik nyolcaddöntő a tavalyi ralikrossz-világbajnok Johan Kristofferson továbbjutását hozta, miután az egyik kanyarban ellenfele, a 2017-es IndyCar-bajnok Josef Newgarden elfékezte magát, és az Ariel Atomjával a falnak csúszott. A ralivilágbajnok Petter Solberg pedig 1 másodperccel előzte meg a Forma-3-as Európa-bajnokság tavalyi ezüstérmesét, Joel Erikssont az Euro NASCAR-autókkal vívott párbaj folyamán.

Az első elődöntőben Coulthard 1-0-ra legyőzte Kristensent, miután a korábbi Forma-1-es Xtreme Pickup-ja egy tizedmásodperccel korábban szelte át a célvonalat. A másikban pedig Solberg egy számottevően jobb rajttal, s végül egy 1 másodperc körüli előnnyel győzte le Kristoffersont. Így a döntőbe Coulthard és Solberg jutott tovább, utóbbi először az eddigi öt RoC-szereplése során.

david_coulthard_gbr_celebrates_his_win_with_petter_solberg_nor_on_the_podium_during_the_race_of_champions_on_saturday_3_february_2018_at_king_fahad_stadium_riyadh_saudi_arabia.JPG

A döntőben a Whelen Euro NASCAR-autókkal és a Vuhl 05-ösökkel vívott felvonásában is Coulthard bizonyult a gyorsabbnak, így a tizenháromszoros Forma-1-es futamgyőztes a 2014-es barbadosi esemény után ismét a Bajnokok Bajnoka lett!