F1 - RICCIARDO TÖRT AZ ÉLRE A MÁSODIK EDZÉSEN
Forma-1 2017: Mexikói Nagydíj, 2. szabadedzés

Red Bull-elsőséggel zárult a második szabadedzés Mexikóban, Daniel Ricciardo pályacsúcsa révén.

Az első gyakorlást követően a másodikon megdőlt a körrekord az Autódromo Hermanos Rodríguez pálya ezen nyomvonalán, ugyanis a Red Bull ausztrál versenyzője, Daniel Ricciardo, aki az élen zárta a 90 perces tréninget, a maga 1:17.801-es körével 23 ezredmásodpercet vert Valtteri Bottas FP1-es etalonidejére.

Formula 1 on Twitter

� Huge spin for HAM at Turn 11 #MexicoGP �� #F1

Lewis Hamilton, az idei világbajnokság fő várományosa végzett az ausztrál mögött, 0.131 másodperces hátrányban. A brit Mercedes-pilótának még az edzés első felében volt egy komolyabb pillanata, amikor a 11-es kanyarból túl nagy tempóval akart kigyorsítani: azt a szett szuperlágy gumiját leamortizálva megforgott, de egyáltalán nem múlott sokon, hogy ebből egy nagyobb csattanás legyen alkalmasint.

A képzeletbeli dobogó legalsó fokára pedig Max Verstappen "állhatott fel" annak ellenére, hogy olajproblémák miatt csupán 17 kört tudott megtenni. A holland versenyző így is megelőzte mind a két Ferrarit, valamint Valtteri Bottas Mercedesét.

Seb's out of the car and is now out of these overalls! ⬇️ #MexicoGP �� #F1

Nem alakult problémamentesen az edzés az olasz gyári alakulat számára, főleg Sebastian Vettel ütközött gondokba. Először az autójában egy csavar meghibásodása miatt aktiválódott a tűzoltókészülék, ami miatt át kellett öltöznie egy másik tűzálló ruhába. Amikor pedig visszatért a pályára, ugyanott hibázott, mint Hamilton, így nem tudott nem javítani az addig megfutott leggyorsabb körén.

A három topcsapat mögött ezúttal Fernando Alonso lett a hetedik a McLaren-Hondával, megelőzve a Sergio Pérez - Nico Hülkenberg - Esteban Ocon - Carlos Sainz sorrendben záró Force Indiákat és Renault-kat.

Egyelőre nagyon szépen megy Brendon Hartley: a Toro Rosso újonc új-zélandi versenyzője a Williamsek közé befurakodva a 13. helyen zárt, igaz, a 6-os kanyarban megforgott. Mindeközben Pierre Gasly a másik STR12-esben problémákkal küszködhetett, ugyanis csak 10 kört tudott megtenni, végül a tizenkilencedik helyen zárt.

A McLaren-Honda belga versenyzője, Stoffel Vandoorne sem volt éppen Fortuna kegyeltje: azok után, hogy motorikus probléma miatt még csak mért időt sem tudott futni, a második edzésen végül 32 kört tett meg annak ellenére, hogy egy meglazult kerék miatt ismételten nagyon sok időt töltött a garázsban.

RED FLAG �DEBRIS ON TRACK: GRO gets going again after spinning but parts of car's floor then gets shredded on the pit straight #MexicoGP #F1

De a legrosszabbul kétség kívül Romain Grosjean, aki úgy helyezhette a pénteki napot a kukába, ahogy van. A francia versenyző ugyebár az első edzésen átadta a Haas-Ferrariját az olasz Antonio Giovinazzinak, a második szabadedzés pedig összesen 5 percig tartott a számára. Ugyanis levált a futófelület a bal hátsó gumijáról, megpördült a 17-es kanyarban, majd amikor folytatta, akkora volt a rezonáció, hogy több alkatrész is vált a VF-17-esről. Ekkor egy 9 perces piros zászlós periódus jött, mivel takarítani kellett a pályát. A francia pedig már nem tudott újfent pályára gördülni, utolsóként zárt.

Szombaton délután 17 órától a harmadik szabadedzéssel folytatódik a program, de az M4 Sport ezúttal nem fogja sugározni élőben a gyakorlást.

A második szabadedzés végeredménye:

(Téves a táblázat, ugyanis Daniel Ricciardo az 1:17.801-es körét ultralágy gumikon futotta meg.)

Fotó: Zimbio | Táblázat: Formula 1 - Twitter

Írta: Kováts Olivér