WTCC - CORONEL NYERTE A MARRAKESH-I NYITÓFUTAMOT!

Tom Coronel nagy tettet hajtott végre a marokkói első futamon - 2014 után újra győzelemre vitte a Chevrolet-t a WTCC-ben! Michelisz Norbert az ötödik lett, Ficza Ferenc a 13. helyen ért célba.

Közép-európai idő szerint 13:15-kor vette kezdetét a nyitófutam az új nyomvonallal rendelkező marrakesh-i pályán. A pole-ból chevroletes James Thompson indulhatott, Hugo Valente mellől, míg a második sorból Thed Björk és Tom Coronel várták a piros lámpák kialvását.

Thompson és Valente viszonylag jól kapták el a rajtot, az első négyben nem is változott a sorrend, azonban a két Citroen Mullerrel és Lopezzel remekül rajtolt, s kapásból felzárkóztak az 5-6. pozícióba.

Nem sokkal később azonban kissé átrendeződött az élboly, ugyanis Valente Thompsont takarította le a pályáról, míg Björk Catsburgtól kapott egy maflást. Valente, Thompson és Catsburg nagyjából fel is adták a versenyt ezen a ponton, egyedül Thed Björk maradt talpon. A Lada franciája előtte egy áthajtásos büntetést is kapott.

Ezen események után Tom Coronel került az élre, akit "Pechito" Lopez vagy 15 körön át szorongatott, míg a tőlük leszakadó Yvan Mullert a rá megérkező Honda-vonat izzasztotta meg egy csöppet, azonban a sorrend a leintésig már nem változott.

Tom Coronel 5. WTCC-s győzelmét aratta, és az elsőt a 2013-as suzukai második futam óta. Mögötte a két gyári Citroen-pilóta zárt, José Maria Lopez és Yvan Muller, a gyári Hondák pedig Monteiro - Michelisz - Huff sorrendben bevonatoztak a 4-5-6. helyeken, ők érthető módon nem akartak rizikót vállalni, ugyanis a főfutamon a három gyári Civic indulhat az élről. Rajtuk kívül még Tarquini, Chilton, Bennani és Ekblom futottak be a pontszerző helyeken. Ficza Ferenc a zengős Hondával a 13. helyen ért célba.

A második, azaz a fő futam 18:15-kor rajtol, de az Eurosport 1-en már 17:45-kor megkezdi a közvetítést, a mikrofonok mögött Lantos Andrással és Hatvani Bálinttal.