WTCC - LOEB BEKERGETTE A CÉLBA A GYŐZTES MULLERT! BENNANINÁL ISMÉT ELGURULT A GYÓGYSZER! MICHELISZ IDŐBÜNTETÉS MIATT 12.
WTCC 2015 Marokkói Nagydíj, 2. futam

Yvan Muller nyerte a WTCC marokkói második futamot a Citroennel. A második helyen célba érő Sebastien Loeb csak 0,552 másodperccel kapott ki a négyszeres világbajnoktól. A 14 körös verseny folyamán nem egyszer gurult el Mehdi Bennani gyógyszere, a marokkói esett-kelt, tört-zúzott folyamatosan. Michelisz Norbert a hatodik helyen szelte át a a célvonalat a Zengő Motorsport Honda Civicjével, ezzel pedig ő lett volna a legjobb hondás a második versenyen, ám 30 másodperces időbüntetést kapott a rajtbaleset okozásáért, így csak 12. lett.

A pole pozícióból Yvan Muller indulhatott a második futamon Marokkóban, a lámpák elalvását követően megőrizte a vezetést. Azonban a francia összetömörült a sor, ennek betudhatóan Coronel, Monteiro és Michelisz ütközött, egyelőre nem tudni, hogy mi miatt történt a rajtbaleset, ami a holland és a portugál pilóta azonnali vesztét okozta. Az első körben nem értek véget a balesetek sorozata, ugyanis az utolsó kanyarban Kozlovskiy a Ladával felnyársalta hátulról csapattársát, Rob Huffot.

A káosz után Muller, Loeb és Chilton alkotta az első hármast. Az ötödik-hatodik helyen a két Citroen csatázott, Lopez és Ma, a két Chevrolet, Chilton és Valente mögött. Lopez a 4. körben maga mögé utasította a lelkesen védekező franciát, így az argentin már hat pozíciót javított rajthelyéhez képest. Egy körrel később Chilton is beadta a derekát Mullernek.

Nem sokkal később Valentét az utolsó Citroen, Mehdi Bennani is utolérte. Ám csatájuk első felvonása ütközéssel ért véget, Valente és Bennani összeakadtak, pontosan akkor, amikor Ma Qing Hua nekiment a gumifalnak, aminek köszönhetően egy stabil pontszerző helyet bukott el. Nemsokára jött a Valente - Bennani meccs második felvonása, ám a marokkói a francia megelőzése helyett a megtorpedózást választotta, ennek betudhatóan mire visszatért a heves vérmérsékletű marokkói a pályára, Michelisz, D'Aste és Tarquini már ott volt a nyakán.

Mindeközben Sebastien Loeb Yvan Mullerre próbált nyomást helyezni, de minden kísérlete hiábavaló volt, mivel a francia négyszeres világbajnok higgadtan nyerte a második verseny Marrakechben, ezzel pedig megszerezte idei első győzelmét, Muller mögött mindössze 0,552 másodperccel lemaradva szelte át a célvonalat Loeb. A Citroen ismét kibérelte a dobogót annak köszönhetően, hogy Lopez lett a harmadik, de az ő hátránya már 18 másodperc volt. Tom Chilton futott be a negyedik helyen, így ő volt a legjobb Yokohama kupás a második futamon. Az ötödik a Bennani által kétszer is lestrapált Hugo Valente lett. Az utolsó körben Michelisz, Tarquini és D'Aste is átugrotta az alpári módon viselkedő Bennanit, aki így a kilencedik lett csak a hazai pályán. Az utolsó pontszerző helyen James Thompson ért célba, ennek révén megszületett a Lada idei és a Vesta első pontja.

A WTCC mezőnye legközelebb két hét múlva Michelisz Norbert hazai pályáján, a Hungaroringen száll harcba a jobbnál jobb pozíciókért.

A második futam eredeti végeredménye:

Poz.VersenyzőCsapatAutóGyőztes idő / Hátrány
1 Yvan Muller Citroen Total WTCC Citroen 24:22.255
2 Sebastien Loeb Citroen Total WTCC Citroen + 0.552 mp.
3 Jose Maria Lopez Citroen Total WTCC Citroen + 18.113 mp.
4 Tom Chilton ROAL Motorsport Chevrolet + 22.754 mp.
5 Hugo Valente Campos Racing Chevrolet + 26.490 mp.
6 Norbert Michelisz Zengo Motorsport Honda + 37.677 mp.
7 Gabriele Tarquini Honda Racing Team JAS Honda + 39.496 mp.
8 Stefano D'Aste All-Inkl.com Munnich Motorsport Chevrolet + 40.215 mp.
9 Mehdi Bennani Sebastien Loeb Racing Citroen + 40.653 mp.
10 James Thompson LADA Sport Rosneft Lada + 54.634 mp.
11 John Filippi Campos Racing Chevrolet + 55.245 mp.
12 Ma Qing Hua Citroen Total WTCC Citroen + 59.952 mp.
- Gregoire Demoustier Craft-Bamboo Racing Chevrolet Kiesett
- Rob Huff LADA Sport Rosneft Lada Kiesett
- Tiago Monteiro Honda Racing Team JAS Honda Kiesett
- Tom Coronel ROAL Motorsport Chevrolet Kiesett
- Mikhail Kozlovskiy LADA Sport Rosneft Lada Kiesett

UPDATE: Michelisz Norbert 30 másodperces időbüntetést kapott a rajtbaleset okozásáért, így csak 12. lett a magyar pilóta!

UPDATE 2: Hugo Valente és Mehdi Bennani is 30 másodperces időbüntetést kapott egymás kilökéséért. Így a végleges sorrend a következő lett:

5 Gabriele Tarquini Honda Racing Team JAS Honda + 39.496 mp.
6 Stefano D'Aste All-Inkl.com Munnich Motorsport Chevrolet + 40.215 mp.